Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Sinking City - Milczenie jest złotem: dom, pies, sąsiad, Arthur Cox, Babcia Tkaczka (sprawa poboczna)

Rozwiązujemy zagadkę i przeprowadzamy rytuał związany z wiedźmą.

Jest to sprawa poboczna, która pojawia się w dzienniku po ukończenia śledztwa fabularnego o nazwie Na łeb, na szyję. W teczce z dowodami pojawi się informacja od miejscowej bibliotekarki Joy, która poprosi detektywa o kontakt w ważnej sprawie.

Skieruj się do miejskiej biblioteki (A na mapie), gdzie zacznij rozmowę z Joy, czyli dziewczyną ze zszytymi ustami. Kobieta poprosi, abyś sprawdził, co stało się w jej mieszkaniu.

Dom Joy i sąsiada

Po otrzymaniu adresu (B na mapie) udaj się do domu położonego w Muszelkach. Wejdź na piętro i skieruj się do pokoju Joy z lewej.

Na miejscu zbadaj ślady: misia i wiadomość (1), martwego psa (2), znak (3) na ścianie, maszynę (4), plakat (5), nagrodę (6), legowisko (7) oraz leżący na ziemi z prawej aparat i list od rodziców na stoliku z prawej.

Skorzystaj z retrkognicji i ustal następującą kolejność wypadków: scena z psem (8), maszyna do szycia (9), zdjęcia (10), scena przy biurku (11).

Wróć na korytarz i spróbuj wejść do mieszkania sąsiada z lewej. Kiedy się to nie uda użyj oka umysłu i podążaj za krukiem do piwnicy, gdzie podejdź do skrzynki (12). Kiedy zniknie podnieś klucz i wróć na górę do mieszkania sąsiada.

Na miejscu przyjrzyj się książkom (13), ciału sąsiada (14) oraz przeczytaj leżący z prawej strony Postrzępiony pamiętnik (15). Wróć do biblioteki (A na mapie) i skorzystaj z archiwum, używając następujących danych:

  • Dowód - Postrzępiony pamiętnik
  • Rubryki - Historia
  • Info o książkach - Autor
  • Region - Lokalne

W ten sposób zdobędziesz informacje na temat Babci Tkaczki oraz lokalizację jej domu (C na mapie) w centrum Starego Gaju.

Dom Babci Tkaczki i rytuał

Udaj się do odnalezionego w archiwum miejsca. Poszukiwany dom posiada lekko niebieskie ściany oraz białe drzwi z zamkiem - zniszcz go, aby dostać się do środka.

Będąc na parterze udaj się w lewo i skorzystaj z oka umysłu. Namierz nim symbole na ścianie z lewej, dzięki czemu odkryjesz tajny pokój. Przyjrzyj się sztyletowi (16) i przeczytaj księgę (17), z której dowiesz się o rytuale z lustrami.

Rozpraw się z potworami i udaj się na górę. Wejdź do sypialni i przyjrzyj się ciałom na dwóch łóżkach (18, 19). Znajdziesz przy nich pamiętnik oraz lalkę, na której użyj oka umysłu, żeby obejrzeć scenkę z przeszłości.

Zejdź do piwnicy, a potem jeszcze poziom niżej. Trafisz do miejsca, gdzie zbadaj plamę krwi (20), zbite lustra (21) i namalowany symbol (22).

Skorzystaj z retrkognicji i ustal następujące przebieg wypadków: lustro z lewej (23), lustro z prawej (24), pojawienie się Babci Tkaczki (25), strzelanina (26). Po wizji bohater postanowi przeprowadzić rytuał samodzielnie. W tym celu należy zdobyć dwa lustra - jedno znajdziesz na ścianie naprzeciwko schodów do piwnicy, a drugie nad toaletką w sypialni ze szkieletami na piętrze.

Wróć z lustrami do podziemi i ustaw je w miejscach, gdzie stoją potłuczone. Po chwili rozpocznie się scenka, a po niej przyjdzie czas na walkę z Babcią Tkaczką (27). Uważaj, ponieważ jest to szybki przeciwnik, który może nie tylko atakować bezpośrednio, ale również spowalniać bohatera i przyzywać potwory.

Postaraj się pozbyć jej najszybciej, jak to możliwe. W tym celu najlepiej skorzystać z karabinu maszynowego i puścić w jej kierunku długą, celną serię. Po zabiciu Babci Tkaczki powróć do biblioteki (A na mapie) i powiedz Joy, że jej sprawa została rozwiązana.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Sinking City

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze