Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Steam usunął The Sinking City - na wniosek twórców

Jest reakcja wydawcy.

  • The Sinking City nie jest już dostępne na Steamie
  • Tytuł wycofano na wniosek twórców, oskarżających wydawcę o piractwo

Na wniosek twórców The Sinking City grę usunięto ze Steama. Wcześniej produkcję umieścił w sklepie wydawca tytułu - francuski Nacon - ale w opinii autorów projektu, uczynił to bezprawnie.

Deweloperzy z Frogwares skierowali do platformy tak zwane DMCA, czyli protokół o naruszeniu praw autorskich. Niedawno oskarżali wspomniane Nacon o piractwo, twierdząc, że spółka nielegalnie obeszła zabezpieczenia i zmodyfikowała pliki pozycji, którą - w zmienionej wersji - udostępniła w usłudze Valve.

W komunikacie dla naszych kolegów z brytyjskiego Eurogamera studio zaznacza, że dzięki podjętym działaniom zyskało czas na zdobycie dodatkowych dowodów na winę wydawcy i przedstawienie ich sądowi. Ekipa jest jednak świadoma, że ostateczny wyrok w sprawie może zapaść dopiero za kilka lat, a The Sinking City może wkrótce wrócić na Steama.

Wycofanie gry z platformy Valve skomentowało już Nacon. W wystosowanym oświadczeniu firma przypomniała, że współfinansowała powstanie tytułu, przekazując deweloperom 8,9 milionów euro, a w sumie w projekt inwestując ponad 10 milionów euro. Wydawca zapewnia, że spłacił wszystkie należności - wbrew zarzutom stawianym przez Frogwares.

The Sinking City wyróżnia się mrocznym klimatem

Francuska spółka zaznacza, że sąd zakazał twórcom The Sinking City działań, które utrudniałyby wywiązywanie się z zapisów umowy między oboma podmiotami. Podkreślono, że poprzez usunięcie produkcji ze Steama, „pozbawiono graczy wspaniałego doświadczenia”.

Nacon dodaje też, że niedawne nawoływanie przez Frogwares do powstrzymania się od kupna tytułu na platformie Valve postrzega jako próbę „sabotażu” inwestycji dokonanej przez wydawcę. Firma nie wyklucza podjęcia stosownych kroków prawnych.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Sinking City

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze