Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Sinking City - Wieczny odpoczynek: cmentarz, ciała, Fabian Coswick, Virgina Cooper (sprawa poboczna)

Pomagamy pracownikowi nekropolii odnaleźć wykopane zwłoki.

Jest to kolejne poboczne śledztwo, które możesz rozpocząć po dotarciu na cmentarz (A na mapie) w zachodniej części mapy. Nekropolia znajduje się na wyspie, na którą można dostać się przy pomocy łodzi. Kiedy dotrzesz do przystani spotkasz lokalnego stróża, ubranego w strój przeciwdeszczowy.

Porozmawiaj z nim na temat cmentarza, a po chwili dowiesz się o zwłokach wyciągniętych z trumny. Jeśli chcesz zająć się sprawą, to powiedz rozmówcy, że pomożesz w rozwikłaniu zagadki.

Skieruj się w głąb cmentarza, podążając po kamiennej ścieżce. Idąc w ten sposób natkniesz się na zwłoki mężczyzny (1). Uważaj, ponieważ kiedy się do nich zbliżysz, aby je zbadać, zostaniesz zaatakowany przez potwory. Po ich załatwieniu obejrzyj ciało.

Następnie skorzystaj z oka umysłu i zacznij podążać po śladzie wskazywanym przez zjawę. Podczas przemieszczania się natkniesz się na plamę krwi na ziemi. Przyjrzyj się jej, a potem kontynuuj, aż dotrzesz do otwartej trumny (2). Przebadaj ją, nagrobek oraz ślady na wieku (3).

Na cmentarzu są jeszcze dwa otwarte groby. Pierwszy (4) na lewo zleceniodawcy, a drugi (5) nieopodal na wzgórzu. Za każdym razem przyjrzyj się im, pobliskim notatkom i dodatkowym śladom (w jednym przypadku będzie to nagrobek, w drugim krew). Na ich podstawie zdobędziesz kolejne tropy w postaci związanych z książką biblioteczką i Virginią Cooper.

Skieruj się do biblioteki (B na mapie) i skorzystaj z archiwum, wybierając następujące elementy:

  • Dowód - Strona książki
  • Rubryki - Sekcja zamknięta
  • Epoka - XVII-XIX wiek
  • Region - Europa

Zdobędziesz dokument o nazwie Tajemnice skryte za zasłoną oraz nazwisko Fabiana Coswicka. Udaj się do jego domu (C na mapie) leżącego na wschodzie Zakrytek. Do środka dostaniesz się korzystając z łodzi. Wejdź na górę, pozbądź się dwóch zbirów, po czym przyjrzyj się szkieletowi w trumnie (6) i listowi (7) na krześle. Warto jeszcze sprawdzić przykryte ciało w pokoju z lewej.

Następnie skieruj się do ratusza (D na mapie) i też skorzystaj z archiwum, tym razem wybierając następujące kryteria:

  • Dowód - Splądrowany grób
  • Tematy - Obywatele
  • Epoka - XIX wiek
  • Rejestr - Ważne akta

Zdobędziesz w ten sposób informacje o mieszkaniu (E na mapie) Virginii Cooper, które znajduje się w Porcie Odkupienia.

Po wejściu do mieszkania skieruj się na piętro, gdzie znajdziesz parę zwłok (8) w łóżku. Przyjrzyj się również butelce (9), stojącej na pobliskiej szafce. Teraz wystarczy wrócić do zleceniodawcy i zameldować mu o odnalezieniu wszystkich ciał.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Sinking City

PS4, Xbox One, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze