Skip to main content

The Medium - notatki zatroskanego mężczyzny

Gdzie można je znaleźć.

Notatki zatroskanego mężczyzny to kolejna grupa znajdziek w The Medium. W niniejszym rozdziale prezentujemy dokładne lokalizacje i sposoby zdobycia wszystkich sekretnych notatek w grze.


Notatka zatroskanego mężczyzny #1 - Spokojne miejsce (hotel Niwa)

Pierwszy przedmiot z tej grupy zbierzesz podczas eksploracji hotelu Niwa, tuż przed sceną przerywnikową ze Smutką i wejściem do gabinetu Tomasza. Poszukiwany przedmiot leży w skrzyni (1) pośród gruzowiska.


Notatka zatroskanego mężczyzny #2 - Do zrobienia (gabinet Tomasza)

Druga notatka zatroskanego mężczyzny ukryta jest w biurze Tomasza, które przeszukasz zaraz po zebraniu poprzedniego przedmiotu z tej grupy. Podejdź do znajdującego się tutaj uszkodzonego biurka (2) i wejdź z nim w interakcję.

Obróć kamerę w prawą stronę i zwróć uwagę na niedosuniętą szufladę (3). Wewnątrz znajdziesz notatkę.


Notatka zatroskanego mężczyzny #3 - Rośnie w siłę (gabinet Tomasza)

Trzecią już notatkę znajdziesz w sekretnym pomieszczeniu, do którego przejdziesz z gabinetu Tomasza - w tym samym miejscu, w którym szukasz odczynników i wywołujesz zdjęcie. Zlokalizuj narysowany na ziemi pentagram (4) i wejdź z nim w interakcję.

Poszukiwana przez ciebie notatka (5) leży w samym jego centrum. Miejsce to jest bardzo słabo oświetlone, możesz więc skorzystać z trybu widzenia by w ogóle zobaczyć wzór na ziemi.


Notatka zatroskanego mężczyzny #4 - Koszmary (Niwa, droga do świetlicy)

Kolejną notatkę zatroskanego mężczyzny znajdziesz po powrocie do hotelu Niwa i rozpoczęciu wędrówki do świetlicy. Podążając za światłami włączanymi przez Smutkę, przejdź przez podwójne drzwi. Następnie odbij w prawo i wbiegnij po schodach (6) na górę.

Przejdź teraz w dół ekranu. Poszukiwana notatka (7) znajduje się przy kolumnie, po prawej stronie.


Notatka zatroskanego mężczyzny #5 - Stary dobry Franek (Niwa, droga do świetlicy)

Piąta notatka ukryta jest w tym samym miejscu, co poprzednia. Znajdziesz ją na korytarzu, gdzie po raz pierwszy napotkasz lustro. Przejdź do dolnej części korytarza i zbierz skarb (8) z podłogi.


Notatka zatroskanego mężczyzny #6 - Anioł piekieł (zniszczony dom)

Tę notatkę zatroskanego mężczyzny odnajdziesz w sekcji znajdź czerwony dom, brama garażowa, lalka. Odbij w lewo po wejściu do zniszczonego domu i wejdź w interakcję ze stołem warsztatowym (9). Podnieś teraz do góry kamerę i zbierz wiszącą na ścianie stronę (10).


Notatka zatroskanego mężczyzny #7 - Coś zepsutego (zniszczony dom)

Na siódmą stronę notatnika natkniesz się tuż obok poprzedniej (#6), a dokładniej w garażu budynku, w którym za pomocą lewarka otwierasz bramę. Podejdź do prawej strony garażu i kliknij na stół warsztatowy (11). Popatrz teraz w dół i zbierz kartkę (12) z jednej z półek.


Notatka zatroskanego mężczyzny #8 - Demony (dom Tomasza)

Ósmą notatkę znajdziesz zaraz po wejściu do ruin domu Tomasza. Skieruj się na lewo od głównych drzwi, miń lustro i zbierz notkę (13) w pokoju po prawej stronie.


Notatka zatroskanego mężczyzny #9 - Brakujący element (przepompownia)

Kolejna notatka znajduje się w drodze do przepompowni. Po zejściu do piwnicy odbij w lewo i zbierz kartkę (14) zasłoniętą przez przeszkody terenowe.


Notatka zatroskanego mężczyzny #10 - Znalazłem sposób (przepompownia)

Od miejsca, w którym była #9 notatka odbij w prawo i wejdź do spiżarni. Na końcu tego pomieszczenia, na podłodze, będzie notka (15).


Notatka zatroskanego mężczyzny #11 - Choroba innego rodzaju (przepompownia)

Jedenasta notatka także znajduje się w piwnicy. Przejdź do górnej części pomieszczenia, mijając przejście do drzwi z kodem. Kartka (16)leżeć będzie na szafce.


Notatka zatroskanego mężczyzny #12 - Separacja (przepompownia)

Tę znajdźkę zbierzesz tuż po ucieczce przed potworem - notatka (17) leżeć będzie na pudłach, na lewo od skrzynki z bezpiecznikami.


Notatka zatroskanego mężczyzny #13 - Relikt przeszłości (przepompownia)

Trzynasta notatka (18) zatroskanego mężczyzny czeka na ciebie w sterowni przepompowni, na lewo od panelu kontrolnego.


Notatka zatroskanego mężczyzny #14 - Cienka linia (pomieszczenia mieszkalne)

Czternastą notatkę zatroskanego mężczyzny - a także wszystkie pozostałe - znajdziesz w pomieszczeniach mieszkalnych, przedostatniej lokacji w grze. Odbij na dół od skrzynki z bezpiecznikami i zbierz kartkę (19) z regału.


Notatka zatroskanego mężczyzny #15 - Sam (pomieszczenia mieszkalne)

Kolejna znajdźka z tej grupy leży w pokoju Smutki, a dokładniej na jej biurku (20).


Notatka zatroskanego mężczyzny #16 - Tylko ja i ona (pomieszczenia mieszkalne)

Szesnasta notatka (21) leży na jednym z regałów w kuchni.


Notatka zatroskanego mężczyzny #17 - Na dystans (pomieszczenia mieszkalne)

Siedemnasta - i dwie kolejne - notatka (22) w grze znajduje się w salonie - leży na regale z prawej strony pomieszczenia.


Notatka zatroskanego mężczyzny #18 - Wizytówka (pomieszczenia mieszkalne)

Przedostatnia notatka znajduje się tuż obok #17. Zbadaj stolik (23) po lewej stronie pomieszczenia, by zebrać poszukiwany przedmiot.


Notatka zatroskanego mężczyzny #19 - Hipoteza (pomieszczenia mieszkalne)

Ostatnią notatkę zatroskanego mężczyzny znajdziesz w tym samym pomieszczeniu, co #17 i 18. Podejdź do góry salonu i wejdź w interakcję z biurkiem (24), gdzie czekać będzie ostatnia znajdźka z tej grupy.

Gratulacje! Właśnie udało ci się zdobyć ostatnią z notatek zatroskanego mężczyzny - jeśli masz także i wszystkie wcześniejsze, odblokujesz osiągnięcie / trofeum Nieznany rezultat.

Zobacz: The Medium - wszystkie znajdźki i sekrety

Spis treści: The Medium - Poradnik, Solucja

Zobacz także