Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Long Dark zalicza drobny poślizg na PS4

Winne jest... PEGI.

Klasyfikacja wiekowa przyznana grze The Long Dark przez PEGI zaskoczyła twórców, co wymusza zmianę premiery europejskiego wydania PS4 na 8 sierpnia. To tydzień później niż zakładano.

Odsłony PC i Xbox One nadal debiutują 1 sierpnia - bez zmian.

Firewatch?

Jak wyjaśniają twórcy na oficjalnej stronie, kategoria wiekowa przyznana w Amerykach przez ESRB to „T”, a więc od 13 lat wzwyż. Nawet surowi zazwyczaj Niemcy z USK stawiają na „12”, czyli od 12 lat wzwyż.

To pozwoliło deweloperom sądzić, że również ogólnoeuropejska organizacja zdecyduje się na oznaczenie PEGI-12, więc z taką myślą zgłoszono tytuł do certyfikacji u Sony i Microsoftu.

Tak się jednak nie stało, a kategoria PEGI-16 oznacza, że Hinterland Studio musi powtórzyć proces i raz jeszcze wysłać The Long Dark do certyfikacji u Sony - stąd tygodniowe opóźnienie. Wygląda na to, że producent Xbox One działa szybciej.

„Jesteśmy mocno rozczarowani kategorią PEGI-16 i uważamy, że odstaje ona od ocen pozostałych agencji, ale tak została przyznana” - godzą się twórcy. „Współpracujemy obecnie z Sony Europe w celu przygotowania przeceny na premierę, by osłodzić nieco dodatkowe oczekiwania.”

Poniżej znaleźć można za to nowy zwiastun, skupiający się na najważniejszym dodatku w pełnej wersji, czyli kampanii fabularnej:

Tryb fabularny zapowiadano jeszcze podczas zbiórki na Kickstarterze, we wrześniu 2013 roku. Wcielimy się na przemian w pilota Willa Mackenzie oraz w dr Astrid Greenwood, starających się przetrwać skutki geomagnetycznej katastrofy, która zrujnowała niemal całą technologię w Stanach Zjednoczonych.

1 sierpnia zadebiutują dwa z pięciu planowanych odcinków: Do Not Go Gentle z szukającym schronienia Willem oraz Luminance Fugue, gdzie pilot będzie szukał dr Greenwood.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze