Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W cztery miesiące sprzedano 250 tysięcy egzemplarzy The Long Dark

Sukces gry niezależnej z Early Access.

Symulator przetrwania w niesprzyjających warunkach - The Long Dark - ukazał się w programie Early Access na Steamie we wrześniu ubiegłego roku, ale już teraz może pochwalić się imponującą liczbą ponad 250 tysięcy sprzedanych egzemplarzy.

The Long Dark w liczbach

Niezależne studio Hinterland opublikowało wczoraj infografikę, gdzie ujawniono także kilka innych faktów na temat produkcji: gra doczekała się już 20 aktualizacji, dostępny obszar obejmuje 10 kilometrów kwadratowych, a tylko 24 procent graczy zdołało przeżyć piąty dzień.

„Naszym celem w The Long Dark było stworzenie nieco innych wrażeń: artystycznej gry typu survival. Byliśmy przygotowani na to, że produkcja będzie niszowa” - wyjaśnia dyrektor kreatywny Raphael Van Lierop w informacji prasowej.

„Wspaniale jest wiedzieć, że ćwierć miliona osób przyjęło naszą wizję, nawet na tak wczesnym etapie. Dopiero zaczynamy.”

W planach jest już kolejna aktualizacja, która pod koniec tego miesiąca powiększy dostępny obszar do 19 kilometrów kwadratowych.

Pełna wersja The Long Dark będzie opowieścią o amerykańskim pilocie, którego samolot rozbija się na mroźnym bezludziu, gdzieś w północnej Kanadzie. Wypadek następuje po tajemniczej, geomagnetycznej katastrofie. Wczesne wydanie gry oferuje pozbawiony wątku fabularnego i postaci pobocznych tryb „Sandbox”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze