Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Symulator przetrwania The Long Dark trafi na Steam za miesiąc

Do działu Wczesnego Dostępu.

Przedstawiciele Hinterland Games poinformowali, że wczesna wersja The Long Dark trafi na Steam 22 września.

Tytuł można już zamówić na oficjalnej stronie za 63 zł.

Niedokończona wersja zaoferuje wyłącznie tryb „piaskownicy”, w którym gracz będzie musiał walczyć o przetrwanie w mroźnej dolinie, gdzieś w Ameryce Północnej. Tryb fabularny pojawi się później, będzie implementowany w formie epizodów.

Rozgrywka stawia na eksplorację, pozyskiwanie surowców, szukanie sposobów na ochronę przed złymi warunkami atmosferycznymi. Walka - chociażby z dzikimi zwierzętami - będzie ostatecznością.

Odpowiedzialne za produkcję studio Hinterland zostało założone przez kilku weteranów z branży. Zespołem dowodzi Raphael van Lierop, wcześniej reżyser Warhammer 40,000: Space Marine, dyrektor narracji w Far Cry 3 i dyrektor kreatywny w polskim Enemy Front od CI Games.

Twórcy produkcji zdołali przekonać do współpracy także kilku słynnych aktorów, którzy podłożą głosy pod poszczególne postacie. Usłyszymy między innymi Jennifer Hale (komandor Shepard), Davida Haytera (Solid Snake, Big Boss) i Eliasa Toufexisa (Adam Jensen w Deus Ex: Human Revolution).

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze