Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Long Dark może dostać sequel. Twórcy szykują nowy survival

Nadchodzą mrozy?

Hinterland - studio odpowiedzialne za ceniony survival The Long Dark - poinformowało, że pracuje nad kolejną, nieogłoszoną jeszcze pozycją w tym gatunku. Towarzyszący zapowiedzi materiał wydaje się sugerować, że może to być The Long Dark 2.

Szef firmy - Raphael van Lierop - już w 2022 roku przyznał, że zajmuje się nowym projektem. Teraz podzielił się 22-sekundowym wideo z „wersji pre-alpha na silniku”. Jest też podpis: „W sferze Nieogłoszonych Gier Survival dzieją się dobre rzeczy...”.

Sam film to tylko krótki rzut oka na zagracony pokój, ale wydaje się, że są pewne wskazówki na temat tematyki gry. Jest podliczanie dni na lustrze, a ogólny poziom „dekoracji” sugeruje, że ponownie patrzymy na pokłosie jakiegoś apokaliptycznego wydarzenia. Są też dwa źródła ognia, więc na zewnątrz może być zimno - jak w The Long Dark.

To niewiele, ale bezpośrednia kontynuacja zapewne nie byłaby większą niespodzianką. Być może przeniesiemy się w inny region świata - „jedynka” opowiada o pilocie, który rozbija się w Kanadzie po wielkiej burzy geomagnetycznej, rujnującej większość zaawansowanej elektroniki.

We wrześniu minie dziesięć lat odkąd The Long Dark zadebiutowało w programie Early Access na Steamie, co w tamtym czasie było jeszcze dość kontrowersyjną decyzją. Pełną wersję wydano w 2017 roku, a oceny użytkowników w sklepie Valve są dzisiaj „bardzo pozytywne”.

We wrześniu ubiegłego roku wspomniany van Lierop wyjaśniał, że Hinterland rozwija obecnie trzy nowe projekty: dwa o dużej skali i jeden mniejszy, który miał zostać zaprezentowany jako pierwszy. Możliwe jednak, że plany się zmieniły i ten skromniejszy tytuł został porzucony.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Long Dark

PS4, Xbox One, PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze