Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Long Dark doczeka się filmu - od producenta „Resident Evil”

Jest też trailer.

The Long Dark - survival opowiadający o przetrwaniu w mroźnych warunkach - doczeka się adaptacji w postaci filmu z „prawdziwymi” aktorami. Prace nadzoruje Jeremy Bolt, odpowiedzialny także za ekranizacje z cyklu „Resident Evil”.

Pełna odsłona gry debiutuje dopiero dzisiaj, lecz tytuł jest dostępny we wczesnych wersjach na PC i Xbox One już od dłuższego czasu, gdzie zdołał zbudować sporą społeczność fanów. Na samym Steamie sprzedano ponad 1,3 miliona egzemplarzy.

Dopiero teraz produkcja wzbogaci się za to o tryb fabularny. Wcielimy się na przemian w pilota Willa Mackenzie oraz w dr Astrid Greenwood, starających się przetrwać skutki geomagnetycznej katastrofy, która zrujnowała niemal całą technologię w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli o filmach mowa, to odpowiedzialne za prace studio Hinterland wydaje się mieć wysoko postawionych przyjaciół w Hollywood. Efektem jest poniższy, wyglądający bardzo drogo trailer, w którym narratorem jest nagrodzony Oscarem Christopher Plummer.

„Myślę, że to dobry przykład poziomu jakości i ogólnego tonu, jaki chciałbym dostarczyć w filmie The Long Dark” - komentuje Raphael van Lierop, dyrektor kreatywny i współzałożyciel studia.

„Moim celem w Hinterland - zaczynając od The Long Dark - zawsze było tworzenie oryginalnych licencji, które mogłyby istnieć w wielu mediach, wykorzystując możliwości każdego z nich” - dodał. „Współpraca z Jeremym to pierwszy krok na drodze do zrealizowania tej wizji”.

„Natychmiast zachwyciły mnie ogromne krajobrazy, niesamowita samotność i realistyczna natura” - komentuje Bolt. „To egzystencjonalna opowieść o moralności, emocjonalnej i fizycznej wytrzymałości, z mocnymi postaciami i tajemnicą.”

Nie ujawniono jeszcze nazwiska reżysera, ale scenariusz napisze sam van Lierop.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze