Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last Guardian - lustro nad przepaścią, zbroje na schodach, Trico na bramie

Skakanie po belkach i łańcuchach, ucieczka przed wrogami.

Po walce ze zbrojami i otworzeniu przejścia dla Trico, gdy zwierzak już wyjdzie, zauważysz, że boi się lustra wiszącego dalej. Wdrap się na niego i wskaż, by oparł się o mur po lewej stronie. Przeskocz tam i zrzuć dwie beczki dla kompana. Sam nie wracaj na dół, idź w prawo i przeskocz na drewnianą platformę.

Następnie skacz po kolejnych obiektach - na klatkę, łańcuch, kolejną platformę i znów na łańcuch. Zjedziesz na kładkę. Stań na jednym jej końcu, by ją przeważyć i biegnij do przodu, by zdążyć skoczyć na zwisające elementy lustra. Wdrap się po nich wyżej i przedostań się pod lustro. Zacznij się po nim wspinać tak, by przejść przez otwór na drugą stronę.

Na lustrze możesz chwytać się wystających, szarych kafelków

Później zawiśnij i przedostań się w prawo, by przejść wyżej po lustrze i znów przejść na jego drugą stronę. W ten sposób dostań się na szczyt. Stąd przeskocz na łańcuch i wspinaj się na górę. Po kolejnych żelaznych belkach i łańcuchach dostań się na sam szczyt.

Na kładce podejdź do mechanizmu podtrzymującego lustro, chwyć go i pchaj przed siebie. Gdy lustro spadnie, Trico przeskoczy na kamienną wieżę poniżej. Zacznij schodzić po łańcuchu, po którym się wspinałeś. Z żelaznej belki niżej możesz już przeskoczyć na Trico. Obróć się w kierunku kolejnych wież i wskaż Trico, by na nie przeskoczył. Dostaniecie się na drewnianą kładkę, musisz tu zejść i zepchnąć lustro.

Wracaj na Trico - możliwie szybko, bo struktura zacznie się rozpadać. Zatrzymacie się na jednej, wąskiej wieży. Musisz teraz zostawić na chwilę zwierzaka - zejdź z niego i przeskocz w stronę muru, na wystającą półkę i przedostań się w lewą stronę. Po wystających kamieniach wejdź wyżej i znowu w lewo, a wejdziesz do budynku.

Zobaczysz zbroję po lewej stronie. Obudzi się, gdy się zbliżysz, dlatego od razu przeskocz do wnętrza kolumny w środku pomieszczenia. Pociągnij tam za dźwignię - to otworzy bramę na górze schodów. Stań z drugiej strony kolumny, by wróg poszedł dookoła i szybko wyskocz na schody tam, gdzie go nie ma.

W wieży poczekaj, aż wróg podejdzie od drugiej strony, gdy pociągniesz za dźwignię - wtedy ruszaj do otworzonej bramy

Biegnij na górę, na zewnątrz - na balkonie - omiń szybko dwóch wrogów i wbiegnij do środka. Jeżeli się pospieszyłeś, zbroja nie powinna cię gonić. Na kolejnych schodach jest jednak jeszcze jedna. Znowu wskocz do środka kolumny, pociągnij za dźwignię i biegnij po schodach, omijając wroga. Na zewnątrz biegnij w prawo.


Spis treści: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

Następnie: The Last Guardian - Beczka w dole, ciemny korytarz, spacer po linach


Teraz musisz przejść po deskach do końca. Uważaj, bo niektóre mogą złamać się i spaść - na szczęście zanim na nie wejdziesz. Z ostatniej deski przeskocz do przodu, w stronę uchwytu. Struktura się zawali, a Trico przeskoczy w twoją stronę. Puść się, a spadniesz na zwierzaka.

Wejdź po Trico i opuść się tak, by spaść z drugiej strony bramy. Po prawej stronie użyj dźwigni, którą opuścisz bramę, a stwór będzie mógł po niej wejść do budynku. W środku wyciągnij włócznie z Trico, pogłaszcz go i uspokój.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze