Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last Guardian - beczka w dole, ciemny korytarz, spacer po linach

Zdobywamy pożywienie, usuwamy kolejne lustra.

Po opuszczeniu bramy, na której zwisał Trico, razem z nim wejdziesz do nowego budynku. Pogłaszcz go, wyjmij włócznie (jeżeli został trafiony) i idź dalej, jedyną dostępną drogą. Dotrzecie do niewielkiego placu. Trico położy się i nie będzie chciał się ruszyć.

Musisz zdobyć jedzenie. Ruszaj przez bramę, pod którą stoi wagonik i idź prosto, do widocznego dalej dołu. Leży w nim beczka, którą musisz przenieść do Trico. Nie jest to proste, gdyż z dołu nie można po prostu wyjść, trzeba się wspinać, a nie można tego robić z beczką w rękach. Musisz więc dwa razy przerzucić ją na kolejne kamienie i w ten sposób wynieść ją na górę.

Beczkę przerzucaj na płaskie i niepochyłe kamienie

Zanieś beczkę Trico. Gdy ją zje, ruszy się z miejsca. Teraz musisz otworzyć bramę. Wracaj do korytarza za bramą i chwyć drugi wagonik. Pociągnij go, by zaczął jechać do tyłu. Kiedy się zatrzyma nieco dalej, przed dołem, możesz z niego przeskoczyć wyżej, by tam pociągnąć za łańcuch, dzięki czemu Trico wejdzie przez bramę.

Teraz razem z Trico przejdź do końca korytarza i skręć w lewo. Jest tam ciemno, ale rogi Trico oświetlą drogę. Poruszaj się powoli i przywołuj stwora, by zawsze był blisko. Dostrzeżesz dzięki temu dziury w podłodze. Omijaj je i skacz na kolejne fragmenty podłoża, w sumie powinieneś skoczyć trzy razy.

Dalej, już po pokonaniu dziurawej podłogi, przywołaj Trico do siebie i wdrap się na niego. Wskaż, by wskoczył na górę - to jedyne wyjście z tego obszaru. Cierpliwości, bo bestia lubi tutaj długo zastanawiać się nad poleceniem.

Na górze w korytarzu każ Trico iść prosto, a otworzy on zamkniętą bramę. Po chwili spojrzy w stronę innego stwora, kamera też skieruje się w tę samą stronę. Teraz Trico przeskoczy na kolumnę, a później na wieżę, na której się zatrzyma. Po jego ogonie opuść się w dół i przeskocz do środka wieży. Z drugiej strony opuść się po kolejnych gzymsach niżej i przejdź po linie ku drugiej wieży.

Nie skacz, a nie spadniesz z liny - nie musisz nawet utrzymywać równowagi

Wdrap się wyżej po bluszczu. Na wieży, po prawej stronie jest kolejna lina. Wejdź na nią i zacznij iść do kolejnego budynku. Lina zerwie się, ale to nic - wdrap się po niej na górę. Później wejdź po bluszczu wyżej i w prawo, na kolejną linę. Dotrzesz do kładki z lustrem, które musisz zepchnąć. Później zejdź niżej na żelazną belkę i skocz do Trico.

Wejdź na zwierzaka i wskaż, by zaczął wspinać się na wieżę, na której stoicie (będzie wskakiwał na kolejne fragmenty schodów). W pewnym momencie nie będzie chciał iść dalej, gdyż przestraszy się kolejnego lustra. Ostrożnie zejdź na schody i idź sam wyżej, przesuwając się po krawędzi przy zawalonych schodach.


Spis treści: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

Następnie: The Last Guardian - Po upadku, zbroje z lustrami, woda i zawalający się korytarz


Dotrzesz do belki, na której wisi lustro. Wejdź na nią i zepchnij obiekt. Belka się załamie i zaczniesz wisieć nad przepaścią. Wołaj Trico. Stwór zbiegnie niżej i wychyli się. Wtedy puść się uchwytu. Spadając, wołaj bestię, by cię złapała. Puści cię i będziesz musiał chwycić się ogona. Później wdrap się na grzbiet Trico - teraz musicie ponownie wdrapać się na wieżę, teraz już nic nie stoi na przeszkodzie.

Dopiero po dotarciu na szczyt zaczną się problemy - wieża zacznie się walić. Trzymaj się grzbietu Trico, który przeskoczy dalej. Doskoczycie do szczytu skały, ale po chwili zostaniecie zrzuceni i spadniecie.

Komentarze