Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Last Guardian - druga pułapka, walka ze złym stworem

Starcie ze zbrojami, zmagania na mostach.

Po otworzeniu bramy dla Trico ruszajcie w przeciwną do bramy stronę. Zejdziesz do pomieszczenia z pułapką przypominającą wielką klatkę dla ptaków - w podobnym miejscu jakiś czas temu Trico stał się agresywny. Tak też będzie tym razem. Chwyci cię, po czym zacznie się scenka.

Po scence, wyjaśniającej co nieco, przez dłuższą chwilę będziesz nieprzytomny. Nie możesz robić nic, po prostu czekaj, aż Trico wyniesie cię na zewnątrz. Gdy się obudzisz, pogłaszcz kompana i wracaj do pomieszczenia z pułapką. Tym razem nie zadziała na bestię. Każ jej się wspiąć nad bramę wyjściową i przejdź na górę.

Zejdź po drabinie i pociągnij za dźwignię. Idź korytarzem dalej i w prawo. Są tu dwa tunele prowadzące w głąb, jeden jest odblokowany. Idź nim do końca i zawołaj Trico, który powoli przebije się do ciebie. Stań na jego głowie, by wejść wyżej.

Przejdź z Trico w prawą stronę i idź do dźwigni

Tędy będziesz mógł przejść do drugiego szybu. Odblokuj drzwi od środka i idź w drugą stronę. Nieco dalej, po prawej stronie, zobaczysz łańcuch do wyciągnięcia ze ściany. Pociągnij go i trzymaj, jednocześnie wołając Trico, który zacznie przebijać się tunelem. Gdy zwierzak się zatrzyma i nie ruszy dalej, puść łańcuch i podejdź do kompana.

Po krótkiej scence czołgaj się do przodu, później idź dalej prosto, przy Trico. Wdrap się wyżej i korytarzem idź prosto, zeskocz i biegnij do wyjścia na zewnątrz. Tam zaatakują cię wrogowie, więc biegnij z powrotem, cały czas wołając Trico. Zwierzak w końcu wydostanie się z tunelu i zacznie walczyć ze zbrojami.

Uspokój Trico, wyciągnij włócznie (jeżeli został trafiony). Wdrap się na grzbiet stwora i idźcie prosto. Na zewnątrz zwierzak powinien skoczyć na kolumnę, później na drewniany most. Dotrzecie na dalszą część struktury i będziesz musiał zejść, by zająć się lustrami. Biegnij prosto. Musisz zeskoczyć i przejść dalej dołem.

Skacz po kolejnych belkach, na końcu wdrap się wyżej i przejdź na ścianę budynku. Po prawej stronie jest gzyms, po którym przejdziesz dookoła. Musisz też skakać po kolejnych platformach. W końcu dotrzesz wyżej, schodami wejdziesz jeszcze wyżej. Okrąż strukturę, by dotrzeć do frontu budynku. Idź do luster i zepchnij jedno z nich.

Przywołaj Trico i wejdź na jego głowę, by dostać się wyżej

Przecz chwilę nie możesz nic robić. Trico pomoże ci i zaatakuje strażników, później skoczycie na budynek w oddali. Gdy opadniecie niżej, przeskocz na drewniane schody po prawej. Wejdź nimi i pociągnij dźwignię. Później wracaj - po belkach - i opadnij na Trico. Teraz zrób to samo - znów dostań się do dźwigni po prawej. Tym razem się uda i Trico wejdzie do wieży. Wychyli się, by cię złapać, więc skocz ku niemu.

W środku idź po schodach. Zawołaj Trico i wdrap się na niego. Musi przeskoczyć prosto, a później w prawo, w stronę kolejnego budynku, na lekko przechylony daszek przy ścianie. Wskaż, by przedostał się nim dalej, za róg budynku. Następnie musi wskoczyć wyżej, na wystające podesty przy murze. Z drugiego można wejść do budynku.


Spis treści: The Last Guardian - Poradnik, Solucja

Następnie: The Last Guardian - Ranny Trico, skakanie po wieżach


W środku czeka was krótka walka ze zbrojami. Po niej ruszaj dalej jedynym przejściem. Musisz popchnąć do przodu lustro. Później omiń je, idź prosto i w lewo. Pociągnij dźwignię, by opuścić fragment mostu, a lustro spadnie. Wracaj do Trico. Pojawi się agresywny stwór. Gdy zacznie walczyć z Trico, wracaj do dźwigni i ponownie jej użyj.

Teraz musisz zeskoczyć z góry tak, by upaść na Trico. Gdy ci się uda, musisz przedostać się przez drugiego stwora i przejść dalej. Chwyć ogon złej bestii i przeciągnij go pod bramę, a następnie użyj dźwigni. Po chwili oba zwierzaki znów spadną niżej. Ponownie skocz na Trico. Przejdź na głowę złego i skocz na łańcuch. Wdrap się na górę, przejdź za wagoniki i zepchnij je na dół.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze