Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Callisto Protocol - Kolonia: stare Arcas, droga do latarni

Jak odnaleźć drogę na dach i spotkać się z Dani.

Zaczynamy siódmy rozdział The Callisto Protocol. Przetrwaliśmy podróż platformą transportową i starcie z potężnym Dwugłowym. Zwiedzimy teraz teren dawnej kolonii Arcas, czyli pierwszej ludzkiej osady na Kallisto. Dowiemy się też co nieco o jej mieszkańcach.


Na tej stronie:


Zlokalizuj starą kolonię i znajdź drogę do latarni

 • Zaczynamy w opuszczonym tunelu. Po sekwencji wprowadzającej do nowego rozdziału zejdź po schodach i skieruj się do tunelu po lewej stronie. Zobaczysz tam charakterystyczny znak powitalny. Skręć przed nim w prawo, by znaleźć półkę skalną i szczelinę w skałach.
 • Po przeciśnięciu się przez skalną szczelinę zobaczysz ruiny dawnej kolonii oraz górująca nad nimi latarnię, w której Jacob musi spotkać się z Dani. Najpierw wejdź do budynku po lewej.
 • Wewnątrz znajdź drabinę i zejdź na niższe piętro. Wyjdź drzwiami na wprost od drabiny i wyskocz przez okno, a następnie spróbuj przejść po blaszanym dachu po lewej - element walącej się konstrukcji zniszczy przejście, więc zeskocz przez powstałą wyrwę na niższy poziom.
 • Na dole wyskocz przez kolejne okno. Masz przed sobą przeciwnika - zakradnij się do niego i zabij go atakiem z ukrycia. Na tym poziomie jest to najlepsza metoda działania - ostrożne podkradanie się do wrogów i cicha eliminacja.
 • Przemieszczaj się między budynkami, zabijać potwory. W centralnej części osiedla zauważysz drabinę. Pozbądź się wrogów lub spróbuj ich ominąć i wejdź po drabinie na górę.
 • Na górze czeka kilku wrogów. Po walce spójrz w stronę drabiny - za nią widać budynek z szyldem General Store - wejdź do tego budynku.
 • Po wyjściu skieruj się do znajdującego się na prawo budynku ochrony. Wewnątrz widać migające czerwone światło. Kiedy wejdziesz do środka, na wprost zobaczysz dziwną narośl i uwięzione w niej ciało.
 • Zabierz z ciała kartę dostępu i wróć tą samą drogą do drabiny. Zejdź na dół i wejdź do pomieszczenia po prawej, w którym znajduje się konsola sterującą windą. Przełączni otwierający bramę znajdziesz na lewo od drzwi.
 • Gdy tylko wejdziesz do środka, pojawią się wrogowie. Po walce uruchom konsolę w pomieszczeniu, a następnie przejdź do windy, która znajduje się tuż obok i wjedź na górę.

Znajdź Dani na dachu

 • Po wyjściu z windy skieruj się na górę schodami, które masz po prawej. Po drodze znajdziesz kolejny dziennik. Na górze wejdź w otwarte drzwi po prawej. Drugie drzwi prowadzą do pomieszczenia z wrogiem i odrobiną zapasów.
 • Przejdź na wprost przez pomieszczenie i wyskocz oknem po drugiej stronie, a następnie wejdź żółtymi schodami na wyższe piętro. Przed sobą zobaczysz znaki kierujące na dach (Roof Top). Idź za znakami, ale uważaj na wrogów.
 • Dotrzesz w końcu do miejsca, w którym droga skręca w lewo. Wszędzie aż roi się od wrogów, ale możesz zrzucać ich za barierkę przy pomocy rękawicy GRP. Uważaj też na przeciwnika, który pojawi się w oknie budynku, który będziesz mieć za plecami, gdy tylko zbliżysz się do schodów po lewej. Po walce kontynuuj schodami na dół.
 • Zaraz potem dotrzesz do zamkniętych drzwi. Po lewej jest przełącznik, który otworzy przejście. Wewnątrz znajdziesz sklep i drabinę prowadzącą na dach.

WSKAZÓWKA:Radzimy uzupełnić amunicję do strzelby i akumulatory GRP, ponieważ za chwilę czeka nas kolejna ciężka walka.

Kiedy już się przygotujesz, skorzystaj z drabiny, by wyjść na dach. Ciag dalszy znajdziesz na następnej stronie naszego Poradnika The Callisto Protocol.

Następnie: The Callisto Protocol - Kolonia: Dwugłowy, kopuła, pojedynek

Spis treści: The Callisto Protocol - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Callisto Protocol - Poniżej: reaktor, platforma transportowa, Dwugłowy

Read this next