Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Callisto Protocol - Kolonia: Dwugłowy, kopuła, pojedynek

Jak przetrwać walkę z silnymi wrogami i opuścić Arcas.

Kontynuujemy siódmy rodział The Callisto Protocol. Mamy za sobą kilka ciężkich walk i podróż przez labirynt budynków. Pora sporkać się z Dani na dachu. Czeka nas też pojedynek z Dwugłowym i odkrycie pewnej tajemnicy...


Na tej stronie:


Spotkanie z Dani i Dwugłowy

 • Po uzupełnieniu zapasów, skorzystaj z drabiny w pomieszczeniu ze sklepem, by wyjść na dach. Na górze przejdź wąskim, zakrwawionym przejściem przy ścianie po lewej.
 • Po drugiej stronie spotkasz Dani. Po sekwencji przerywnikowej rozpocznie się walka z kolejnym Dwugłowym. Tym razem arena jest nieco większa, gdzieniegdzie porozrzucane są amunicja i przedmioty lecznicze. Taktyka jest taka sama, jak poprzednim razem - unikaj ciosów, a po każdym uniku strzelaj ze strzelby.
 • Uważaj jednak, ponieważ w trakcie walki będą pojawiać się słabsi przeciwnicy. Warto wtedy odbiec kawałek dalej i skorzystać z kilku pułapek środowiskowych, by szybko pozbyć się słabszych wrogów. Najlepiej robić to, gdy Dwugłowy padnie na kolana.

Podążaj za Dani

 • Kiedy będzie po wszystkim, podążaj za Dani do wyjścia. Po serii kilku korytarzy chodnik zarwie się pod stopami Jacoba i znów zostaniecie na chwilę rozdzieleni. Po scence przerywnikowej idź na wprost do odblokowanych drzwi wewnątrz budynku ze sklepem.
 • Na zewnątrz czeka kilku wrogów. Po walce wejdź po znanej drabinie przy windzie na wyższy poziom. Na górze czeka jeszcze paru wrogów.
 • Kiedy będzie spokojnie, zwróć się na prawo od drabiny. Zobaczysz oświetlone na zielono pomieszczenie z kombinezonami - wejdź do środka.
 • Zaraz za drzwiami skręć w lewo i przejdź przez kolejne drzwi, za którymi czeka Dani. Idź za nią dalej przez kolejne korytarze i ogromny tunel, aż dojdziecie do zamkniętej bramy. Poczekaj, aż Dani otworzy przejście i wejdź do środka.

Kopuła i pojedynek

 • Po przejściu przez bramę skieruj się na lewo, gdzie zobaczysz oświetlone na fioletowo wejście do kopuły. Wejdź do środka.
 • Wewnątrz idź przed siebie kolejnymi korytarzami, aż znajdziesz się na zewnątrz. Przejdź przez odblokowane drzwi po prawej.
 • Po sekwencji przerywnikowej Jacoba czeka walka z silnym przeciwnikiem. Unikaj jego ciosów, które najczęściej zadaje seriami po trzy, a następnie kontratakuj własną serią trzech ciosów. Nie atakuj czwarty raz, ponieważ wróg zablokuje uderzenie. Walka nie potrwa długo.
 • Po krótkiej wymianie ciosów uruchomi się kolejna scenka przerywnikowa, po której znajdziesz się na stacji kolejki linowej. Podejdź na środek platformy i obróć się o 180 stopni w kierunku wejścia - zobaczysz konsolę sterującą. Uruchom konsolę.
 • Po kolejnej scence znajdziesz się w przestronnym hangarze, na środku którego stoi transporter. Podejdź do transportera i skręć w prawo, zobaczysz tam oświetlone drzwi. Wejdź do następnego pomieszczenia.

Idź prosto, a następnie w prawo na rozwidleniu i przez kolejne drzwi. W następnym pomieszczeniu poczekaj, aż Dani otworzy przejście, a następnie przejdź przez ostatnie drzwi. Uruchomi się scenka przerywnikowa, po której rozpocznie się ósmy rozdział The Callisto Protocol.

Następnie: The Callisto Protocol - Wieża: więzienie, blok psychiatryczny

Spis treści: The Callisto Protocol - Poradnik, Solucja

Poprzednio: The Callisto Protocol - Kolonia: stare Arcas, droga do latarni

Read this next