Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szczegóły na temat fabuły Titanfall 2 w nowym materiale wideo

Twórcy opowiadają o historii.

Studio Respawn Entertainment opublikowało kolejny film poświęcony kampanii fabularnej w strzelance Titanfall 2. W najnowszym nagraniu twórcy gry opowiadają o historii, która zostanie przedstawiona w produkcji.

Akcja osadzona zostanie pięć lat po wydarzeniach z pierwszej części cyklu. W tym czasie ruch oporu z frakcji Militia zdołał odbić z rąk konsorcjum IMC około 25% terenów Kresów, przywracając na odzyskanych ziemiach wolność.

Jacka i BT połączy specjalna więź

Gracze wcielą się w Jacka Coopera - rebelianta, który pragnie zostać pilotem jednego z tytułowych mechów. Protagonista w tajemnicy przed wszystkimi pobiera od kapitana Lestimosy lekcje kontrolowania tytanów.

Pewnego dnia pojawia się szansa na zrealizowanie marzenia - w trakcie jednej z misji w ramach operacji Broadsword bohater pozyskuje własnego robota, którego poprzedni właściciel zginął. Maszyna - BT-7274 lub po prostu BT - wybiera Jacka na nowego pilota.

Twórcy podkreślają, że chcieli pokazać budowaną więź między Cooperem i mechem. W związku z tym w określonych momentach pojawi się opcja powiedzenia kilku słów tytanowi - na ekranie wyświetlone zostaną dwie kwestie, które wybierzemy przyciskiem na padzie.

Wiele czasu spędzimy za sterami robota, ale nie zabraknie też misji, w których duet zostanie rozdzielony. Wówczas Jack będzie musiał poruszać się na własnych nogach, a rozgrywka będzie przypominała klasyczne strzelanki.

Zabawa polegać ma jednak nie tylko na walce z przeciwnikami - autorzy przygotowali również spokojniejsze fragmenty, w których zajmiemy się rozwiązywaniem prostych zagadek. Kluczowe podczas tych sekcji będą rozszerzone możliwości przemieszczania się bohatera, jak bieganie po ścianach czy plecak odrzutowy do wysokich skoków.

Titanfall 2 zadebiutuje 28 października na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze