Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gameplay z Mortal Kombat 1 pokazuje mnóstwo akcji i nowe fatalities

Spore przetasowanie.

Niemal na samym początku Summer Game Fest zaprezentowano zwiastun z rozgrywką Mortal Kombat 1, ale możemy też nieco lepiej zrozumieć, w jakim kierunku twórcy popchnęli historię Liu Kanga i spółki.

NetherRealm Studios zaprezentowało wreszcie materiały z właściwej rozgrywki Mortal Kombat 1, czyli wyczekiwanego rebootu serii brutalnych bijatyk. Pod względem mechaniki nie doszło drastycznych zmian i fani ostatnich kilku odsłon poczują się tu jak w domu.

Zwiastun łączy kilka fabularnych scenek z walką, a wśród wojowników zobaczymy między innymi przeprojektowanych Scorpiona i Sub-Zero, Liu Kanga, Kung Lao, Raidena, czy Mileenę i Kitanę. Pojedynki wyglądają niezwykle widowiskowo i krwawo, a areny są bardziej szczegółowe, niż kiedykolwiek wcześniej.

Możemy spodziewać się za to ogromnych zmian w fabule - wygląda na to, że wiele rzeczy zostało wywróconych do góry nogami. Na przykład Raiden jest teraz... żółtodziobem (choć utalentowanym), natomiast tron należy tym razem do Mileeny, a to Kitana jest zazdrosna władz konkurentką księżniczki.

Materiały potwierdzają też plotki o powrocie możliwości walki w parach, a gracze otrzymają sporą swobodę w dostosowywaniu ciosów i stylu walki wojowników. Twórcy obiecują, że na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy zobaczymy znacznie więcej, a nawet sprawdzimy grę w akcji. Premiera Mortal Kombat 1 planowana jest na 19 września tego roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze