Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prince of Persia powraca z całkiem nową odsłoną

Powrót do korzeni cyklu.

Podczas konferencji Summer Game Fest 2023 Ubisoft pokazał nową odsłonę serii Prince of Persia. Jak mogliśmy się dowiedzieć, odsłona o podtytule The Lost Crown powróci do korzeni cyklu, stawiając na powrót do formy platformówki w perspektywie 2D.

Co ciekawe, w grze nie wcielamy się w tytułowego Księcia - ten został porwany, a zamiast tego pokierujemy losami jednego z tzw. Nieśmiertelnych, którzy byli elitarną gwardią władców Persji. Zwiastun przedstawia zarówno wyglądające na skomplikowane sekwencje platformowe, jak i walki z ogromnymi bossami - na przykład mityczną Mantikorą.

Chociaż The Lost Crown jest całkowicie nową odsłoną serii, to zdecydowanie widać tu inspirację pierwotnym wydaniem gry z 1989 roku - pod koniec materiału widzimy na przykład odniesienie do znanej sceny, podczas której główny bohater przechodząc przez magiczne lustro przypadkowo tworzy swojego złego klona.

Poznaliśmy też datę premiery tytułu. Prince of Persia The Lost Crown zadebiutuje 18 stycznia 2024 roku na szeregu platform: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S, Nintendo Switch, Amazon Luna oraz na PC poprzez Ubisoft Store oraz Epic Games Store - wygląda na to, że tytuł ominie Steama.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze