Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alan Wake 2 to „pierwszy survival horror od Remedy”. Jest gameplay

Saga Anderson w akcji.

Sam Sam Lake pojawił się na imprezie Summer Game Fest, by zaprezentować trailer z rozgrywką z Alan Wake 2. Jak przyznał reżyser, to „pierwszy survival horror” w wykonaniu Remedy, co sugeruje nieco większy nacisk na koszmary, a mniej - na strzelanie latarką.

Jak wiemy z poprzednich zapowiedzi, zagramy nie tylko jako tytułowy bohater, ale także jako agentka FBI, Saga Anderson. Lake dodał, że podział będzie równy - „50/50”. Jak zapewnił, mamy do czynienia z sequelem, ale także całkowicie samodzielną opowieścią, więc znajomość oryginału nie będzie koniecznie wymagana.

Można żartować, ale bez latarki oczywiście się nie obejdzie. Gameplay potwierdza, że założenia walki będą całkiem podobne do pierwszej części, z wymogiem odpowiedniego doświetlenia wrogów, zanim będzie ich można odstrzelić.

Fabuła „dwójki” zakłada, że Alan Wake jest uwięziony w koszmarze, a w tle toczy się sprawa rytualnych morderstw, popełnianych w Bright Falls. FBI przybywa na miejsce, gdzie znajduje wskazówki wiodące właśnie do tytułowej postaci, która zaginęła trzynaście lat wcześniej.

Akcja będzie toczyła się w kilku głównych lokacji: we wspominanym Bright Falls, w mrocznym lesie otaczającym jezioro Cauldron Lake, a także w zrujnowanym miasteczku Watery. Do tego Dark Place, czyli stale zmieniający się koszmar, kształtowany przez Wake'a.

Alan Wake 2 zmierza na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Premiera 17 października.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze