Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Studio Gearbox nie pracuje obecnie nad kolejną częścią serii Borderlands

Słowo-klucz: „obecnie”.

Randy Pitchford z Gearbox Software przyznał w jednym z niedawnych wywiadów, że jego studio nie pracuje obecnie nad Borderlands 3, ale w przyszłości na pewno zagramy jeszcze w tym uniwersum.

- Nie zajmujemy się Borderlands 3 - mówił w rozmowie z serwisem Polygon. - Mamy jeszcze plany związane z tą serią, ale Borderlands 3 nie istnieje.

- Jeśli się nad tym zastanowić, to Borderlands 3 powinno być ogromne - większe i lepsze niż poprzednia odsłona. Powinno rozwinąć historię, ukazać się na wielu platformach, w zależności od terminu. Jeśli gra miałaby zostać wydana w najbliższej przyszłości, to na konsolach obecnej i nowej generacji.

- Nie będę ściemniał jak Valve z Half-Life 3 - dodał Pitchford, używając przy tym nieco mocniejszego sformułowania niż „ściemniał”. - Wiemy, że tego chcemy i wiemy, że gra powinna istnieć, ale nie mamy jeszcze pewności, czym powinna być.

- Wkrótce ogłosimy rzeczy, które robimy z Borderlands. Myślę, że spodobają się fanom serii.

Obecnie osoby zainteresowane kooperacyjną strzelanką mogą liczyć na kolejne DLC. Potwierdzono już, że ostatnie rozszerzenie - Sir Hammerlock Versus the Son of Crawmerax - ukaże się 15 kwietnia.

W planach jest także gra przygodowa w uniwersum, produkowana przez specjalistów gatunku z Telltale Games. Listę kończy Borderlands 2 w wersji PlayStation Vita, z premierą zaplanowaną na wiosnę.

Jeśli zaś mowa o samym Gearbox Software, studio zajmuje się teraz Furious Four - nową odsłoną serii Brothers in Arms. Powstaje także kolejna część kosmicznej strategii Homeworld oraz dwa nieogłoszone jeszcze tytuły - całkiem nowe marki.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze