Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premiera „wyczekiwanej gry” Take-Two opóźniona do 2020 roku

Borderlands 3?

Przedstawiciele Take-Two Interactive poinformowali w raporcie finansowym, że premiera „bardzo wyczekiwanej” produkcji 2K Games zostaje przesunięta na 2020 rok fiskalny. Pierwotnie gra miała się ukazać w tym roku.

Jako powód przedłużenia okresu produkcyjnego podano chęć dopracowania projektu. Wspomniano również, że to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek 2K. „Wciąż pozostaniemy podekscytowani tym tytułem” - zapewnia Take-Two.

Informację opublikowano zaledwie dzień po tym, jak Studio Gearbox Software oświadczyło, że na tegorocznych targach E3 zabraknie Borderlands 3. Niewykluczone więc, że omawiane przesunięcie premiery dotyczy właśnie tego tytułu. Innymi potencjalnymi kandydatami są serie BioShock, XCOM i Sid Meier's Civilization.

Według nieoficjalnych informacji, nowy BioShock jest w produkcji

Take-Two Interactive zaliczyło zadowalające wyniki finansowe w ciągu ubiegłego roku fiskalnego, głównie za sprawą najmocniejszych tytułów: GTA V wraz z komponentem Online oraz NBA 2K18. Dochód netto firmy zwiększył się z ok. 67 milionów dolarów do ok. 173 milionów. Wspomniana gra koszykarska stała się ponadto najlepiej sprzedającą się produkcją sportową Take-Two, osiągając pułap ponad 9 milionów egzemplarzy.

Jeszcze w lutym informowaliśmy, że piąta odsłona serii GTA sprzedała się w nakładzie 90 milionów sztuk. Według nowego raportu finansowego, gangsterska produkcja przekroczyła już próg 95 milionów egzemplarzy.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze