Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórca serii Borderlands opuszcza Gearbox Software

„Czas na przygodę.”

Matthew Armstrong nie jest już pracownikiem studia Gearbox Software. Deweloper uznawany jest za twórcę serii kooperacyjnych strzelanek Borderlands.

Oryginalna drużyna

W 2009 roku twórca napisał scenariusz i był szefem zespołu projektantów pierwszej odsłony cyklu, na dobrą sprawę kształtując licencję, która sprzedała się w nakładzie ponad 15 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Swoją decyzję o opuszczeniu studia z Teksasu Armstrong ogłosił na Twitterze. „Rzeczy się zmieniają. Nie pracuję już w Gearbox. Zawsze będę kochał tę firmę, ale czas na przygodę” - napisał.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o decyzji zamknięcia oddziału 2K Australia, odpowiedzialnego za Borderlands: The Pre-Sequel! Ostatnio z pracy zrezygnował także Anthony Burch, scenarzysta dwóch ostatnich odsłon Borderlands.

Borderlands 3 na pewno powstaje, a los produkcji nie jest raczej w żaden sposób zagrożony. Już przy Borderlands 2 rola Armstronga była dużo skromniejsza - w tym samym czasie deweloper był szefem projektu Prototype 2 dla Radical Entertainment. Zajmował się też Duke Nukem Forever.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły