Skip to main content

Stellar Blade - Skradziony skarb

W poszukiwaniu zaginionej figurki.

Przebywając w mieście Xion w grze Stellar Blade natrafimy na nerwowego sklepikarza o imieniu Lyle. Okazuje się, że mężczyzna jest wściekły ponieważ jego córka Arin ukradła ze sklepu wartościową statuetkę. Eve zgadza się pomóc odnaleźć dziewczynę i skradziony przedmiot.

Lyle’a znajdziemy w jego sklepie znajdującym się na ulicy prowadzącej z centrum miasta do mostu na lądowisko. Kiedy będziemy przechodzić obok, Eve zwróci uwagę na hałas dobiegający ze środka. Wchodzimy tam i rozmawiamy ze sklepikarzem. Wysłuchujemy szczegółów misji i zgadzamy się pomóc.

Następnie kierujemy się na targ złomu w Xionie, gdzie przepytujemy Kayę o miejsce pobytu Arin. Po rozmowie udajemy się na pustkowia, a konkretnie w okolice obozowiska, oznaczonego jako Centralne Równiny Złomowe.

Na miejscu docieramy do budynku zbudowanego przez drony. Wchodzimy na górne piętro i badamy palmtopa pozostawionego na stoliku barowym, a także rozmawiamy ze znajdującym się tam dronem zbierającym śmieci. Powie nam, że Arin znajduje się na kontenerowisku.

Po wyjściu z budynku i idąc kawałek dalej w głąb pustyni, usłyszymy wołanie o pomoc dziewczyny, dochodzące z pobliskiego klifu. Aby się do niej dostać, będziemy musieli wejść na klif, okrążając całą wielką rozpadlinę. Po drodze uważamy na roboty patrolujące całą trasę wokół przepaści.

Po dotarciu na miejsce i uporaniu się z atakującymi dziewczynę potworami zeskakujemy na trochę niższą półkę skalną i rozmawiamy z poszukiwaną. Arin wyjaśni nam, dlaczego tak naprawdę ukradła posążek Buddy i co zamierza z nim zrobić. Następnie wracamy do Xionu i w sklepie obserwujemy rozmowę między Lylem i córką.

Na tym zadanie zakończy się, a Lyle będzie odtąd dostępny jako sklepikarz oferujący przedmioty kosmetyczne i nie tylko. Dostaniemy też w nagrodę posążek Buddy, od którego rozpoczęła się cała afera.

Następnie: Stellar Blade - Słowa Matki Sfery

Spis treści: Stellar Blade - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Stellar Blade - boss: Bestia (Zakazany teren)

Zobacz także