Skip to main content

Stellar Blade przekroczyło ważny pułap sprzedaży. Świetny start nowej licencji

Będzie więcej skinów.

Dyrektor finansowy studia Shift Up poinformował podczas konferencji prasowej, że najnowszy projekt studia - Stellar Blade - sprzedał się już w nakładzie około 1 miliona egzemplarzy.

Prowadzący prezentację Ahn Jae-woo pochwalił się także średnią ocen na poziomie 9.2 w serwisie Metacritic (mowa o opiniach użytkowników), co stanowi jeden z najlepszych wyników na PlayStation 5. Do tego miano najlepiej sprzedającej się produkcji „w sześćdziesięciu sklepach”.

Jak więc widać, sukcesów nie brakuje. Sprzedaż 1 miliona egzemplarzy nie jest może specjalnie imponująca w dzisiejszych czasach, lecz warto wziąć pod uwagę fakt, że mamy do czynienia z nową licencją, a od premiery pod koniec kwietnia nie minęły jeszcze dwa miesiące.

Zobacz na YouTube

Dlatego też zapewne nie powinno dziwić, że Shift Up ma plany na dalszy rozwój produkcji. Dyrektor generalny Hyung-Tae Kim zapewnił podczas konferencji, że choć Stellar Blade od początku zaprojektowano jako „kompletne doświadczenie”, to jego firma nie wyklucza dodatków w przyszłości.

„Wraz z upływem czasu zidentyfikowaliśmy nowe potrzeby i rozwijamy Stellar Blade” - mówił. „Są szanse na przygotowania płatnego DLC dla współpracy z zewnętrznymi partnerami”.

To już najwyraźniej temat raczej na przyszły rok. W nadchodzących miesiącach otrzymamy jeszcze aktualizację z trybem fotograficznym (w sierpniu), kolejną porcję skinów (w październiku) oraz jakąś „dużą współpracę” (pod koniec roku).

Zobacz także