Skip to main content

Stellar Blade - boss: Bestia (Zakazany teren)

Bestia z Zakazanego terenu.

Bestia z Zakazanego terenu to jeden z opcjonalnych bossów, jakich spotkamy w grze Stellar Blade. Będziemy mogli się z nim zmierzyć podczas wykonywania zadania pobocznego Życie złomiarzy, przeszukując Zakazany Teren w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny.

Walka rozpocznie się zaraz po podejściu do zamkniętych wrót w celu przeszukania zwłok złomiarza. Bestia nie jest specjalnie trudnym bossem, a starcie nie będzie odbiegać przesadnie od pierwszego kontaktu z tym typem potwora, które odbyliśmy podczas prologu.

Przede wszystkim należy wykorzystywać wszystkie nadarzające się okazje do wykonywania kontr i specjalnych ciosów, aby jak najszybciej pozbawić wroga tarczy. Na szczęście ruchy bossa są dość powolne, dzięki czemu stosunkowo łatwo wykonywać idealne parowanie. Przydatne może się także okazać używanie granatów, które na dłuższą chwilę wyprowadzą bossa z równowagi.

Po zbiciu ok. połowy paska zdrowia bossa, ten odnowi swoją tarczę, a dodatkowo kule na jego rękach zaczną płonąć, zadając większe obrażenia. Teraz trzeba uważać także na ataki dystansowe - Besta będzie uderzała w ziemię, co spowoduje powstanie płomieni. Musimy ich unikać, odskakując na boki. Sam przeciwnik może też skoczyć w naszą stronę, próbując nas zmiażdżyć. Również i w tym wypadku trzeba uciekać na boki.

Atak, kiedy Bestia będzie ciągle uderzać w nas rękoma jest idealną okazją do wykonania idealnych parowań i zużycia całego paska równowagi bossa. Wykorzystajmy to, aby wyprowadzić potężny cios i zabrać oponentowi znaczną część paska zdrowia. Po wykonaniu odwetu najlepiej wyprowadzić serię ataków beta, aby szybko pozbawić bossa reszty zdrowia.

Po wszystkim możemy powrócić do wykonywania zadania Życie złomiarzy.

Następnie: Stellar Blade - Skradziony skarb

Spis treści: Stellar Blade - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Stellar Blade - Życie złomiarzy

Zobacz także