Skip to main content

Stellar Blade - boss: Tachy

Starcie w Skażonej oczyszczalni wody.

Trzecim bossem, jakiego spotkamy podczas eksploracji regionu Macierz 11 w grze Stellar Blade, okaże się Tachy, czyli dowódczyni i mentorka Eve z oddziału powietrznodesantowego. Okazuje się, że kobieta jest kontrolowana przez Alfa Nayitiba, przez co nie da się przemówić jej do rozsądku i konieczna jest walka.


Na tej stronie:


Etap pierwszy

Początkowo będziemy walczyć na pokrytej piaskiem platformie. Miecz Tachy jest wyjątkowo długi, także swoimi zamachami może ona atakować na dość dużym dystansie. Na starcie walki kobieta będzie krążyła wokół nas i zachowywała się dość pasywnie, o ile sami nie zaatakujemy. Zmieni się to jednak kiedy jej sylwetka zaświeci się na czerwono - wówczas przystąpi do ataku. Również po swoich ciosach boss odskakuje, utrudniając znalezienie otwarcia do ataku.

Po zbiciu około 1/4 paska zdrowia przeciwnika, na plecach Tachy pojawi się mechaniczne skrzydło, a ona sama zacznie atakować znacznie bardziej agresywnie. Przede wszystkim, kiedy zatrzyma się na chwile i napełni energią swój miecz, to po chwili zacznie strzelać w nas dużymi promieniami zajmującymi spory obszar. Najlepiej jest wykonywać idealne uniki.

Na bossa także słabo sprawdza się karabin maszynowy - po kilku trafieniach Tachy wykona szybki odskok w lewo lub w prawo. Można jednak próbować zbić jej pancerz po kawałku, krótkimi seriami z karabinu.

Kiedy przeciwnik się nachyli, to po chwili zniknie i pojawi się za naszymi plecami - musimy być gotowi na taki scenariusz. W walce należy jak najczęściej korzystać ze wszystkich dostępnych w naszym arsenale sztuczek - ataków beta i szału, granatów i ciosów specjalnych. Po zbiciu ponad połowy paska zdrowia Tachy uruchomi się krótka scena, podczas której oba anioły spadną na niższy poziom.


Etap drugi

Podczas późniejszego etapu walki ramię Tachy ulegnie mutacji i zacznie nim ona atakować. Jej ciosy staną się szybsze i będziemy musieli mierzyć się z bardziej agresywnym gradem uderzeń. Uważamy, kiedy boss wzniesie się w powietrze - wówczas po chwili uderzy w ziemię obok nas, wywołując małą falę uderzeniową.

Jak zwykle w walce bardzo przydatne okażą się granaty wstrząsowe - te sprawiają, że przeciwniczka przewraca się nie zamiemię, dając nam całkiem dużo czasu do wyprowadzenia serii ataków, także tych specjalnych. Warto też zauważyć, że jeśli przyszpilimy Tachy do ściany i nie będzie miała dokąd uciec, to teleportuje się na sam środek areny. Oprócz tego w tym starciu nie czeka nas więcej niespodzianek. Możemy wrócić do wykonywania zadania Sygnał Alfa.

Następnie: Stellar Blade - zakończenie, ile jest zakończeń

Spis treści: Stellar Blade - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Stellar Blade - boss: Niszczyciel

Read this next