Skip to main content

Stellar Blade - boss: Tropiciel

Pierwszy boss w sektorze Macierz 11.

Tropiciel to jeden z głównych bossów w grze Stellar Blade, z którym będziemy musieli się zmierzyć eksplorując obszar Zajezdnia w regionie Macierz 11. Jest to szybki i niebezpieczny przeciwnik, a walka z nim może sprawić nieco problemów.

Zaraz po rozpoczęciu starcia przeciwnik może zaatakować nas atakiem dystansowym, po czym zacznie szarżować na nas i wyprowadzać ciosy szponami. Jest to jednak dobra okazja, aby wykonać perfekcyjne parowania i pozbawić bossa kilku punktów wytrzymałości. Szarżę możemy z kolei rozpoznać, kiedy wróg zaświeci się na żółto i wychyli swoją kolczastą gębę do przodu.

Warto już w początkowym etapie walki skorzystać z karabinu maszynowego - standardowe pociski dość skutecznie uszczuplają pasek tarczy bossa, po której zniszczeniu będziemy mu zadawać dodatkowe obrażenia. Po zbiciu około połowy głównego paska zdrowia Tropiciel wejdzie w tryb szału - zregeneruje swoją tarczę, a do tego będzie atakował jeszcze bardziej zawzięcie. Dostanie też nowe ataki.

Jednym z takich ciosów jest wbicie głowy w ziemię, a po chwili zasypanie nas gradem odłamków kamieni - to atak dystansowy z obrażeniami na dość dużym obszarze. Równie groźne są ataki, podczas których Tropiciel rzuca się na Eve całym swoim ciałem i próbuje ją przygnieść - możemy ich uniknąć, wykonując perfekcyjny unik.

Poza tym reszta walki będzie przebiegać dość standardowo - warto skupić się na wykonywaniu perfekcyjnych uników, aby obniżyć punkty równowagi bossa i wyprowadzić niszczący cios specjalny, który zada mu ogromne obrażenia. Pod koniec starcia przygotujmy się także na krótką sekwencję QTE kończącą starcie.

Po tym możemy powrócić do wykonywania zadania Sygnał Alfa.

Następnie: Stellar Blade - boss: Niszczyciel

Spis treści: Stellar Blade - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Stellar Blade - Sygnał Alfa

Zobacz także