Skip to main content

Stellar Blade - zakończenie, ile jest zakończeń

Oraz krótki opis i warunki do ich zdobycia.

Przejście gry Stellar Blade może zająć nawet 40 godzin, jeśli chcemy sprawdzić wszystko, co twórcy mają do zaoferowania. Dlatego też dla wielu graczy ponowne przechodzenie tytułu, aby dokonać innych wyborów i sprawdzić, czy wpłynie to na zakończenie, może być męczące. Na tej stronie wyjaśniamy, ile zakończeń jest w grze oraz jak je zdobyć.


Na tej stronie:


Stellar Blade - ile jest zakończeń w grze

W grze Stellar Blade są w sumie trzy zakończenia. Jedno z nich można uznać za „dobre”, jedno można uznać za „neutralne”, natomiast jedno jest „złe”. Tak naprawdę jednak każde z nich ma swoje doibre i złe strony. Na to, które zakończenie otrzymamy, wpływa pogłębianie relacji z Lily poprzez wykonywanie zadań głównych i pobocznych poprzez całą grę, a także jedna decyzja podejmowana tuż pod koniec zabawy.

Poniżej zamieszczamy wyjaśnienie wszystkich trzech zakończeń oraz warunki potrzebne do ich uzyskania. Jeśli nie planujecie ponownie zasiadać do gry, możecie kliknąć zasłonięty tekst, aby uzyskać dokładny opis zakończenia - oczywiście wraz ze spoilerami.


Tworzenie nowych wspomnień

  • Jak zdobyć: wypełnij maksymalnie pasek relacji z Lily, pod koniec gry chwyć rękę Adama. To zakończenie uznawane jest za „dobre”.

Opis: Adam okazuje się tak naprawdę Raphaelem Marksem, twórcą Matki Sfery, cyborgów Andro Eidos oraz Nayitiba. Eve przystaje na jego propozycję i razem łączą się w jedną, jeszcze potężniejszą istotę. Następnie bohaterka walczy z egzoszkietelem Providence zdalnie kontrolowanym przez Matkę Sferę. Ratujemy Lily z wnętrza mecha i umożliwiamy jej odwrót do Xionu. Po jeszcze jednej walce z armią zabójców Matki Sfery bohaterka wykorzystuje finalne hiperogniwo do wybudzenia pozostałych śpiących mieszkańców miasta.


Cena utraconych wspomnień

  • Jak zdobyć: nie wypełniaj maksymalnie paska relacji z Lily, pod koniec gry chwyć rękę Adama. To zakończenie uznawane jest za „neutralne”.

Opis: Adam okazuje się tak naprawdę Raphaelem Marksem, twórcą Matki Sfery, cyborgów Andro Eidos oraz Nayitiba. Eve przystaje na jego propozycję i razem łączą się w jedną, jeszcze potężniejszą istotę. Następnie bohaterka walczy z egzoszkietelem Providence zdalnie kontrolowanym przez Matkę Sferę. Niestety w trakcie walki ginie uwięziona w mechu Lily. Matka Sfera wysyła przeciwko Eve armię zabójców, jednak nie widzimy finału tej walki.


Powrót do Kolonii

  • Jak zdobyć: pod koniec gry nie chwytaj ręki Adama, poziom relacji z Lily nie ma znaczenia. To zakończenie uznawane jest za „złe”.

Opis: Adam okazuje się tak naprawdę Raphaelem Marksem, twórcą Matki Sfery, cyborgów Andro Eidos oraz Nayitiba. Eve odrzuca jego propozycję i pozostaje wierna swoim rozkazom. Adam traci resztki człowieczeństwa i w pełni zmienia się w Starszego Nayitiba, którego musimy pokonać. Po walce pojawia się Matka Sfera, która zabiera Eve i Lily z powrotem do Kolonii. Nie dowiadujemy się nic więcej, ale można spekulować, że po zabiciu Starszego wojska Matki Sfery zgodnie z planem powrócą na Ziemię, aby wybić wszystkich Nayitiba oraz nieulepszonych ludzi.

Spis treści: Stellar Blade - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Stellar Blade - boss: Tachy

Read this next