Skip to main content

Stellar Blade - boss: Niszczyciel

Drugi boss w sektorze Macierz 11.

Niszczyciel to boss, którego w grze Stellar Blade spotkamy w obszarze Tymczasowa Zbrojownia regionu Macierz 11. Jest to przeciwnik, który niewielką zwinność nadrabia potężną siłą swoich ciosów.

Zaraz po rozpoczęciu walki boss zamachnie się, próbując nas uderzyć swoim młotem. Warto zauważyć, że wyprowadzi nie jeden cios, ale całą ich serię. Nie możemy ich zablokować, dlatego należy korzystać z uników. Ogólnie podczas tej walki będziemy mieli niewiele okazji do parowania - lepiej jest skupić się na unikach.

Wiele ciosów Niszczyciela można ominąć i ustawić się w lepszej pozycji - jest to sygnalizowane błyskami naszego ostrza. Ogólnie jego początkowy arsenał ataków składa się z dość powolnych i łatwych do uniknięcia, ale potężnych uderzeń. Po zbiciu ok. 1/3 paska zdrowia bossa, ten wejdzie w tryb furii - jego młot zacznie płonąć, przez co uderzenia będą zadawały dodatkowe obrażenia obszarowe. On sam będzie atakował znacznie bardziej agresywnie.

Należy uważać na bardzo groźny atak, kiedy to Niszczyciel wyskakuje w powietrze i próbuje nas zaatakować od góry. Ten atak obszarowy może być bardzo trudny do uniknięcia, dlatego lepiej zawczasu zregenerować sobie nieco HP. Oprócz tego warto obficie korzystać ze wszystkich ataków specjalnych - zarówno umiejętności Beta, jak i ataków szału.

Kiedy Niszczyciel znajduje się daleko od nas, spróbuje wykonać wspomniany wcześniej wyskok lub uderzy młotem w ziemię, wywołując falę uderzeniową, pędzącą w naszym kierunku. Oprócz tego w czasie walki nie pojawią się już żadne nowe i zaskakujące ataki bossa. Po pokonaniu go możemy kontynuować misję Sygnał Alfa.

Następnie: Stellar Blade - boss: Tachy

Spis treści: Stellar Blade - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Stellar Blade - boss: Tropiciel

Read this next