Skip to main content

Stellar Blade - Zaginiona Arka

Próbujemy wejść do tajemniczego kompleksu.

Mann, ochroniarz Orcala w grze Stellar Blade, ma problem z grupą buntowników podburzających mieszkańców Xionu przeciwko przywództwu Starszego. Mężczyzna chce, żebyśmy znaleźli członka ruchu oporu. Pomimo pewnych oporów Eve zgadza się pomóc.

Manna spotkamy w Kołysce, gdzie nieustannie pilnuje starszego Orcala. Rozmawiamy z ochroniarzem i poznajemy szczegóły misji. Po krótkiej pogawędce wracamy na powierzchnię miasta i kierujemy się do uliczki po przeciwnej stronie placu od wejścia do podziemi.

Trafimy tam na zwłoki, które badamy. Następnie kierujemy się kawałek dalej i wchodzimy schodami na górę. Badamy zamek z kodem przy drzwiach, a potem (po krótkim monologu Eve) podnosimy PDA leżące na beczce.

Teraz, jak się okazuje, naszym zadaniem będzie znalezienie sześciu terminali w mieście Xion, aby poznać kod wejścia do Arki. Ich lokalizację podajemy poniżej, wraz ze stosowną mapą i gotowym hasłem.

Po odnalezieniu wszystkich terminali i poznaniu kodu udajemy się z powrotem do drzwi arki i wpisujemy hasło. Drzwi otworzą się, a my wchodzimy do środka. Od razu badamy zwłoki poszukiwanego mężczyzny, po wchodzimy głębiej i zjeżdżamy na dół windą. Badamy leżące na ziemi w głównym hallu i bocznych korytarzach zwłoki, a na końcu też komputer w bocznym pomieszczeniu.

Po zbadaniu wszystkich poszlak zaświeci się awaryjne światło, a my zostaniemy uwięzieni w środku. Niszczymy naszym mieczem dwa panele sterujące, które znajdziemy przy drzwiach. Sprawi to, że będziemy mogli się dostać do głównego hallu. Wracamy do windy i wjeżdżamy na górę, po czym niszczymy trzeci panel kontrolny przy szczelnych drzwiach. Te otworzą się, a my będziemy mogli wyjść na zewnątrz.

Następnie wracamy do Manna w kołysce i zdajemy mu raport z naszego znaleziska. Po obejrzeniu krótkiej scenki misja zakończy się.

Następnie: Stellar Blade - Sygnał Alfa

Spis treści: Stellar Blade - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Stellar Blade - Tabu

Zobacz także