Skip to main content

Stellar Blade - Plan oczyszczenia Ziemi

Tykacz, Brzęczyk i Gruchotek.

Podczas przemierzania północnej części obszaru Pustkowie w grze Stellar Blade trafimy na sygnał alarmowy, pochodzący z lokalnego złomowiska. Jak się okazuje, jego nadawcą jest uwięziony robot, który prosi o naszą pomoc w uwolnieniu się z potrzasku. Misja poboczna Plan oczyszczenia Ziemi.


Na tej stronie


Początek misji

Zaczynamy od udania się na złomowisko w północnej części obszaru. Na miejscu rozmawiamy z przygniecionym przez wrak samochodu robotem D1G-g2r. Dron wyjaśni nam, że do uwolnienia go z potrzasku będziemy musieli uruchomić trzy maszyny w konkretnej kolejności: Tykacza Brzęczyka i Gruchotkę.

Po rozmowie możemy udać się do dowolnego z trzech urządzeń, aby przywrócić ich działanie lub utworzyć przejście - ważne jest jedynie, aby na koniec uruchomić je w sekwencji podanej przez robota.


Tykacz

Tykacza odnajdziemy na platformie zawieszonej po przeciwnej stronie rozległego kanionu. Aby się do niego dostać, będziemy musieli chwycić duży pomarańczowy pojemnik i przestawić go pod skalną ścianę. W ten sposób utworzymy podest, który pozwoli nam się chwycić kamiennych wypustek i przeskoczyć na platformę.

Po dotarciu na górę wchodzimy w interakcję z deską rozdzielczą znajdującą się na siatce. W ten sposób aktywujemy Tykacza. Niestety powrót do D1G-g2ra będzie wymagał od nas przejścia tej samej sekwencji platformowej, którą się tu dostaliśmy.


Brzęczyk

Aby znaleźć Brzęczyk, konieczne jest udanie się w róg obszaru, w stronę dużej platformy. Początkowo musimy chwycić duży pomarańczowy kontener i przesunąć go pod wyrwę w barierkach, aby stworzyć pomost do wejścia wyżej.

Następnie chwytamy mały wózek i ustawiamy go na płycie naciskowej. Spowoduje to, że pobliska brama otworzy się, a my będziemy mogli przepchnąć pomarańczowy kontener pod kolejną platformę. W ten sposób dostaniemy się do generatora. Wejście w interakcję z maszyną uruchomi Brzęczyk.


Gruchotek

Gruchotkę znajdziemy po drugiej stronie placu, na środku którego leży D1G-g2r. Zaczynamy od chwycenia dwóch wózków i postawienia ich na platformach naciskowych po obu stronach bramy. Ta otworzy się, a my będziemy mogli chwycić duży pomarańczowy pojemnik i przestawić go pod pobliską drabinę.

Po utworzeniu podestu wchodzimy na górę. Na wysokiej platformie znajdziemy przełącznik, którego użycie aktywuje maszynę.

Po aktywacji wszystkich trzech maszyn w odpowiedniej kolejności uruchomi się scenka, podczas której dźwig podniesie wrak samochodu i uwolni uwięzionego drona. Wracamy na środek placu i rozmawiamy z robotem, który od tego momentu będzie służył jako handlarz oferujący przedmioty kosmetyczne i składniki do rozwoju postaci. Na tym misja zakończy się.

Następne: Stellar Blade - Altess Levoire

Spis treści: Stellar Blade - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Stellar Blade - Pierwsza klientka

Zobacz także