Skip to main content

Stellar Blade - boss: Zamęt

Boss, który nie rusza się z miejsca.

Zamęt to jeden z bossów w grze Stellar Blade, którego spotkamy w lokalizacji Serce Skażenia w obszarze Altess Levoire. Wbrew pozorom nie jest to bardzo trudny przeciwnik i większości graczy powinno udać się go pokonać za pierwszym razem. Na tej stronie wyjaśniamy, jak to konkretnie zrobić.

Przede wszystkim należy uważać na atak obszarowy, podczas którego boss będzie strzelał w nas kwasowymi kulami. Zwykle atak ten Zamęt będzie używał już od początku walki, aby trzymać nas na dystans. Kluczem do pokonania przeciwnika jest trafianie w podświetlone na żółto, słabe punkty. Po zniszczeniu kilku mniejszych punktów pojawi się duży, na środku. Należy strzelać w niego, aby dopiero zadać bossowi duże obrażenia.

Od czasu do czasu Zamęt wykona też bardzo niebezpieczny dla nas atak laserem. Ten zadaje duże obrażenia, ale na szczęście łatwo go uniknąć odbiegając w lewo lub prawo. Pamiętajmy tez o regularnym zabijaniu pełzających po ziemi wrogów, aby zdobyć zapas amunicji do trzymanego przez nas karabinu. Po kilkukrotnym powtórzeniu sekwencji strzelania do słabych punktów nasz przeciwnik powinien zginąć.

Po pokonaniu bossa wracamy do wykonywania misji głównej Altess Levoire.

Następnie: Stellar Blade - Życie złomiarzy

Spis treści: Stellar Blade - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Stellar Blade - Uwięzienie

Zobacz także