Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Star Wars Battlefront otrzyma serwery dedykowane

DICE: to kluczowa kwestia.

Przedstawiciel studia DICE potwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, że strzelanka Star Wars Battlefront otrzyma dedykowane serwery do zmagań sieciowych.

Czekamy na testy

- Będziemy mieli serwery dedykowane, absolutnie - zapewnił główny projektant Jamie Keen w rozmowie z serwisem PlayStation Lifestyle. - To jedna z kluczowych kwestii, jeśli chcemy mieć pewność, że dostarczamy niezrównane serwery dla gry.

Określenie „serwery dedykowane” chyba nieco zdewaluowało się w ostatnich latach. Kiedyś oznaczało, że zainteresowany gracz mógł wynająć lub samodzielnie uruchomić własny serwer, z dostępem do wszystkich opcji rozgrywki.

Gdzieś w 2009 roku, w popularnym Call of Duty: Modern Warfare 2, rozgrywki sieciowe na PC rozwiązano nieco inaczej - jeden z uczestników zabawy wcielał się w „hosta” i brał na swoje łącze odpowiedzialność za rozgrywkę, co często wiązało się z problemami i niskiej jakości połączeniem.

Podejście takie spotkało się z krytyką i producenci gier zdecydowali się na powrót na „serwery dedykowane”, ale teraz znaczy to po prostu, że gramy na serwerach producenta, bez konieczności wyszukiwania hosta wśród graczy.

Warto przypomnieć, że Electronic Arts potwierdziło oficjalnie, że Star Wars Battlefront nie zaoferuje przeglądarki serwerów, stawiając na nowy system tworzenia rozgrywek, „bazujący na umiejętnościach”.

Gra ukaże się 19 listopada na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze