Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sons of the Forest - mosty: budowa, linka do wspinaczki

Jak zbudować most i zamontować linę do wspinaczki.

W Sons of the Forest masz możliwość tworzenia skomplikowanych konstrukcji z drewna. W tym miejscu skupimy się na budowie mostów oraz zawieszaniu lin, które umożliwią wspinaczkę po klifach czy na piętra budynków.

By używać lin wraz z konstrukcjami z bel, musisz posiadać jedną belkę poprzeczną w powietrzu. Pojawi się strzałka, umożliwiająca przywiązanie liny, ale tylko, jeśli belka jest całkowicie pozioma. Jeśli postawisz kłody przy krawędzi, będziesz w stanie spuścić linę w dół, by móc wspiąć się po niej z niższego poziomu.

Jeśli zbudujesz dwie takie konstrukcje z drewna, będziesz mógł wykorzystać linę do połączenia obu z nich. W tym celu po zawiązaniu liny z jednej strony, musisz przedostać się do przeciwległej konstrukcji, by zawiązać drugi koniec.

Możesz po niej chodzić i wykorzystać do budowy mostu, lecz nie zachowuje się ona jak lina z pistoletu linowego: nie możesz na niej używać tyrolki ani transportować nią kłód.

Pamiętaj, że górna belka musi być pozioma - musisz więc budować na równym terenie lub zamiast dwóch belek pionowych, wykorzystać jedną z podparciem. W tym celu najpierw postaw kłodę w pionie, oprzyj drugą po ukosie, włóż w górny róg przeciętą w pół belkę.

By dokończyć budowę mostu, zawiąż drugą linę. Teraz możesz układać kłody poprzecznie. Zostaną automatycznie przecięte na połówki, po których będziesz chodzić. Uważaj jednak, gdyż nie zawsze bohater rozpocznie układanie ich od strony, po której stoisz.

Możesz wykorzystać skrócone belki do konstrukcji mostu. Wykorzystanie kłód całej długości, jak na screenach powyżej, utrudni korzystanie z mostu kanibalom. By wejść na konstrukcję skorzystaj z pochyłej belki lub zbuduj schody, ewentualnie zawieś linę.

Następnie: Sons of the Forest - budowanie: baza, kryjówka

Spis treści: Sons of the Forest - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Sons of the Forest - drewno: transport, wycinka

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Sons of the Forest

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze