Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sons of the Forest - budowanie: baza, kryjówka

Podstawy stawiania konstrukcji w grze.

W Sons of the Forest masz możliwość tworzenia złożonych konstrukcji z drewna - tak mebli jak i całych budynków. W tym miejscu dowiesz się jak pozyskiwać drewno, jak zbudować bazę wykorzystując tryb swobodny oraz gotowe schematy.


Na tej stronie:


Budowanie ze schematów

Gra umożliwia ci stawianie przygotowanych konstrukcji lub swobodną budowę, wykorzystując bele drewna oraz patyki. Budowanie z użyciem schematów jest dużo łatwiejsze - stawiasz w wybranym miejscu zarys budynku i jedynie przynosisz do niego wymagane materiały.

Aby rozpocząć taką budowę, otwórz podręcznik (B) i wybierz tryb (X) widoku z lewej strony - tylko tu znajdują się predefiniowane schematy. Drzewa możesz ścinać samodzielnie używając siekiery, ale i materiałów wybuchowych. Możesz też poprosić o pomoc Kelvina, wybierając opcję „Oczyść”.

Wrogowie mogą atakować twoje struktury. Gdy budynek zostanie zniszczony lub zawali się, drewno nie przepadnie. Możesz też dokonać naprawy uszkodzonych struktur budując narzędzie do naprawy - połącz patyk, kamień i linę.

Wznoszenie konstrukcji możesz także zlecić Kelvinowi, ale tylko, gdy istnieje zarys konstrukcji budynku lub mebli. Wtedy to dostępna jest opcja w notesie: Wybuduj -> Ukończ konstrukcję.


Budowanie swobodne

Ścięte drzewa możesz dzielić na kawałki o czterech różnych długościach - pomoże ci to tworzyć skosy. Buduj konstrukcje stawiając bele poprzez wbicie ich w ziemię celując i naciskając LPM. Wybierz PPM by zmienić układ na poziomy i kłaść belki na sobie, tworząc ściany.

Ściany mogą zostać zniszczone - także przez kanibali jak i przez spadające drzewa. Bele odzyskasz. Możesz też ściągać pojedyncze elementy konstrukcji przytrzymując C.

By postawić belkę tworzącą strop, połóż ją na dwóch równych lub różniących się wysokością, pionowych kłodach. Możesz też postawić jedną pionowo, drugą zaprzeć pod skosem i podstawić pod nią trzecią.

Inna forma, to wykorzystanie pionowej belki i zaparcie o niej drugiej po ukosie. Teraz użyj kłody połowy długości i włóż ją pomiędzy bele, gdy pojawi się biała strzałka.


Podłogi, drzwi i okna

Gdy dwie belki są ułożone poziomo i w równej odległości od siebie, możesz przeciąć belkę na pół, by wykorzystać ją jako podłoże. W ten sposób z jednej belki zapełniasz dwa pola na podłodze. Wykorzystaj tą konstrukcję przy belkach ułożonych skośnie, aby zbudować dach lub rampę.

Żeby zbudować okna i drzwi najpierw postaw ścianę. Weź do ręki siekierę i naceluj na belki w ścianie: możesz teraz wycinać połówki kolejnych belek, aby utworzyć okna lub przejście.

By wypełnić otwórz drzwiami, wytnij otwór o wysokości pięciu belek. Gdy będziesz trzymał jedną w ręce, ujrzysz ikonę strzałki, jak przy wypełnianiu podłogi. Takie drzwi ruszają się swobodnie po popchnięciu.

Następnie: Sons of the Forest - Kelvin: cechy, polecenia

Spis treści: Sons of the Forest - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Sons of the Forest - mosty: budowa

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Sons of the Forest

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze