Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sniper Ghost Warrior 3 bez trybu multiplayer w dniu premiery

By nie zaszkodzić kampanii.

W jednym z ubiegłorocznych wywiadów prezes CI Games - Marek Tymiński - ujawnił, że w strzelance Sniper Ghost Warrior 3 poza kampanią fabularną znajdzie się opcja zabawy wieloosobowej. Gra ukazała się dzisiaj w sklepach - ale bez tego trybu.

- Multiplayer traktujemy bardziej jako solidny dodatek do kampanii dla pojedynczego gracza - tłumaczył w listopadzie menedżer. Teraz dowiedzieliśmy się, że pojawi się w grze w ramach darmowej aktualizacji, za kilka miesięcy.

Światłko w tunelu?

Pewne kontrowersje wywołuje fakt, że o takich planach poinformowano dopiero dzisiaj, czyli w dniu premiery gry. Skąd opóźnienie? Otóż deweloperzy nie chcą „rozwodnienia potencjału” kampanii fabularnej, czyli najważniejszego elementu polskiego tytułu.

„Podczas prac nad Sniper Ghost Warrior 3 koncentrowaliśmy się na dwóch kwestiach” - napisało studio w oświadczeniu dla Eurogamera. „Po pierwsze, na zapewnieniu jak najlepszych wrażeń dla pojedynczego gracza, w najbardziej ambitnej odsłonie serii w historii.”

„Taki był nasz cel i jesteśmy niezmiernie dumni z tego, co udało nam się osiągnąć i czym dzielimy się z wami. Drugą kwestią był nacisk na regularne aktualizacje treści po premierze, rozszerzające wrażenia.”

„Dlatego też zdecydowaliśmy się opublikować tryb wieloosobowy (za darmo dla wszystkich graczy) po premierze (w trzecim kwartale roku), właśnie ze względu na wymienione wyżej powody, by nie rozwadniać potencjału kampanii dla pojedynczego gracza.”

Tymczasem można już chyba przyznać, że wielokrotnie przekładana premiera tytułu nie należy do zbyt udanych. Wczoraj w sieci szeroko opisywano długie czasy ładowania, dzisiejsze opinie sugerują produkcję co najwyżej średnią, a cena akcji CI Games na giełdzie w Warszawie poszybowała w dół o ponad 25 procent.

Gra „potrafi sprawić trochę radości z udanych strzałów czy zakradnięcia się nocą do bazy wroga, ale cierpi z powodu technicznych błędów, niezwykle słabej inteligencji wrogów oraz historii, która nie motywuje do kontynuowania przygody” - głosi nasza recenzja Sniper Ghost Warrior 3.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze