Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Do sklepów wysłano ponad 748 tys. egzemplarzy Sniper Ghost Warrior 3

Wyniki finansowe CI Games.

CI Games podsumowało pierwsze półrocze bieżącego roku pod względem finansowym. W opublikowanym raporcie firma poinformowała, że do końca czerwca wysłała do sklepów 748,52 tys. egzemplarzy Sniper Ghost Warrior 3.

Dane dotyczą zarówno wersji cyfrowych, jak i fizycznych. Nie sprecyzowano jednak, ile kopii sprzedano, choć podkreślono, że „znaczna część” sztuk trafiła do rąk graczy.

Wycieczka krajoznawcza ze snajperką w ręku

Rezultaty osiągnięte przez najnowszą część cyklu przełożyły się na wyniki finansowe CI Games. Spółka wygenerowała zysk netto w wysokości 1,49 mln zł netto, podczas gdy w analogicznym okresie ubiegłego roku zanotowała straty na poziomie 2,7 mln zł.

Znacząco zwiększyły się także przychody ze sprzedaży - z 11,5 mln zł do 73,2 mln zł.

„Poziom sprzedaży Sniper Ghost Warrior 3 zapewnił nam stabilizację finansową. Dzięki temu pracujemy już nad kolejnymi projektami. W związku z tym w ostatnim czasie prowadziliśmy bardzo zintensyfikowane działania rekrutacyjne” - podkreślił członek zarządu firmy, Maciej Nowotny.

Początkowo snajperska produkcja radziła sobie gorzej niż przewidywano. W maju ujawniono, że rozeszła się w nakładzie 250 tysięcy egzemplarzy, co - wraz z chłodnym przyjęciem ze strony recenzentów - doprowadziło do spadku wartości akcji CI Games.

Zobacz na YouTube

Efektem kłopotliwego debiutu Sniper Ghost Warrior 3 najprawdopodobniej była zmiana strategii działania polskiej spółki. W czerwcu ogłoszono, że skoncentruje swoje wysiłki na mniejszych grach.

Nie podano jednak żadnych szczegółów na temat następnych projektów rodzimej firmy. Wiadomo, że obecnie pracuje nad co najmniej dwoma tytułami - Lords of the Fallen 2 i tajemniczą strzelanką taktyczną.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Sniper Ghost Warrior 3

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze