Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Śmierć zakładników i bany dla nieświadomych sprawców - gracze wykorzystują błąd w Rainbow Six Siege

Twórcy wiedzą o problemie.

Niedawno w Rainbow Six Siege rozpoczęła się Operacja Ember Rise, która dodała do gry dwójkę nowych operatorów - Amaru i Goyo. Okazuje się, że z drugą postacią związany jest błąd, który w trybie Zakładnik jest używany do banowania graczy kierujących bohaterem.

We wspomnianym wariancie podzieleni na dwie drużyny użytkownicy walczą o zakładników. Zabicie więźnia przez osoby chroniące jeńców traktowane jest jednak przez grę, jak zabicie kompana i karane blokadą konta.

Zasady trybu są jednak szczególnie niekorzystne dla Goyo. Podopieczny wyposażony jest w tarczę z kanistrem paliwa, który trafiony pociskiem z broni palnej wybucha i wytwarza falę śmiercionośnych płomieni.

Niektórzy wykorzystują gadżet przeciwko nowemu operatorowi. Kiedy zakładnik schroni się za osłoną, nieuczciwi gracze strzelają w nią i doprowadzają do eksplozji, która pozbawia życia jeńca. Zabójstwo przypisywane jest bohaterowi, więc produkcja banuje użytkownika kierującego postacią.

Zobacz: Rainbow Six Siege - poradnik na start

Nie jest do końca jasne, czy jest to błąd, czy raczej problem wynikający z niedopatrzenia twórców. Deweloperzy o kłopocie już wiedzą, chociaż przyznają, że wyeliminowanie usterki potrwa - najprawdopodobniej stosowne poprawki pojawią się dopiero w aktualizacji 3.3.

Źródło: PC GamesN

Następnie: Steam testował w sekrecie nowy algorytm rekomendacji gier - system już dostępny dla wszystkich

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze