Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skyrim - jak rozwinąć umiejętności Wojownika: Blok, Broń jednoręczna i inne

Najlepszy sposób na zdobywanie doświadczenia.

Jeżeli tworzymy postać w The Elder Scrolls V: Skyrim z myślą o walce, najważniejsze umiejętności powinny rozwijać się dosyć szybko naturalnie, wraz z postępami w grze. Czasem jednak niektóre zdolności zostają w tyle - na przykład Lekki Pancerz u łucznika czy maga, albo Blok, gdy zapominamy o stosowaniu go przy użyciu ciężkim i skutecznych broni.

Z tego powodu postanowiliśmy przygotować zbiór najbardziej przydatnych porad, dzięki którym wasza nastawiona na walkę postać nie będzie mieć zaległości w żadnej dziedzinie. Efektywne rozwijanie umiejętności bez tajemnic.

Blok, Lekki Pancerz i Ciężki Pancerz

Jak szybko osiągnąć 100 poziom Bloku

Umiejętność ta jest często ignorowana i mało kto interesuje się związanym z nią drzewkiem talentów. Może być jednak zaskakująco przydatna poza tradycyjnym, zwykłym blokiem. Szczególnie, jeżeli osiągniemy poziom 100 i zyskamy perk szarży z tarczą, który pozwoli przewracać wrogów. Oto najważniejsze wskazówki dotyczące rozwoju Bloku.

 • Według nieoficjalnych obliczeń fanów, możliwe jest osiągnięcie 100 poziomu Bloku w niecały kwadrans. Wcześniej należy jednak wytworzyć cały zestaw zaklęć z Zaklinania, które wzmocnią umiejętność Bloku. Następnie - z wyposażonymi przedmiotami z zaklęciami - należy też zebrać błogosławieństwo z Kamieni Przeznaczenia. Kolejny krok to zwiększenie poziomu trudności do Legendarnego, zaatakowanie giganta i blokowanie jego ciosów.
 • Mniej wymagającą i bardziej pewną opcją jest zastosowanie taktyki nieustannego ogłuszania wroga przy użyciu uderzenia tarczą, które można stosować bez przerwy, jeżeli zaopatrzymy się w wystarczająco dużo mikstur uzupełniających Staminę. Uderzanie wrogów tarczą zapewnia więcej punktów doświadczenia niż blokowanie. Najlepiej wybrać ciężkiego oponenta, by nie zginął zbyt szybko.
 • Jeszcze jednym, dodatkowym sposobem na spokojne trenowanie bloku jest miejsce ćwiczeń frakcji Towarzyszy w Białej Grani. Wystarczy, że staniesz za kukłą, w którą uderza wojownik, a będzie też trafiał ciebie. Specyficzna metoda, ale działa.

Jak szybko zdobyć 100 poziom umiejętności Lekki Pancerz i Ciężki Pancerz

Pancerze przydają się każdemu, chyba że chcemy grać niczym stuprocentowy pacyfista. Podnoszenie ekspertyzy jest więc opłacalne, a najlepsza metoda rozwoju umiejętności przypomina sposób na ulepszanie Bloku.

 • Ponownie, Giganty mogą okazać się najlepszym narzędziem do podnoszenie poziomu pancerza. Zadają bowiem najwięcej punktów obrażeń fizycznych, co przekłada się na największe zyski punktów doświadczenia. Co oczywiste - umiejętności pancerza rozwijamy przyjmując obrażenia, mając na sobie konkretny rodzaj pancerza.
 • Na niższych poziomach Gigant może zabić cię jednym ciosem, szczególnie jeżeli levelujesz Lekki Pancerz. W tym wypadku lepiej wcześniej zająć się rozwinięciem Alchemii i Zaklinania, by przygotować odpowiednie mikstury oraz ulepszenia, które podtrzymają cię przy życiu.
 • Pamiętaj, żeby wyzbyć się nawyku blokowania. Jeżeli będziesz używał bloku, doświadczenie będzie zaliczane dla umiejętności Bloku.
 • Warto też dodać, że zdobywasz tym więcej punktów umiejętności pancerza, im więcej elementów pancerza danego rodzaju masz wyposażonych.

Zobacz także:

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

- Skyrim - jak szybko zdobyć 100 poziom umiejętności

- Skyrim - jak rozwijać umiejętności Wytwórcze: Zaklinanie, Alchemia i Kowalstwo

- Skyrim - jak rozwijać umiejętności Maga: Zniszczenie, Przemiana i inne

- Skyrim - jak rozwijać umiejętności Złodzieja: Skradanie, Kradzież kieszonkowa i inne


Szybki rozwój Broni Jednoręcznej, Oburęcznej i Łucznictwa

Jak osiągnąć 100 poziom umiejętności Broń jednoręczna

Rozwijanie umiejętności broni jest proste i nieskomplikowane. Punkty doświadczenia zdobywamy po prostu uderzając cel bronią wybranego rodzaju, to wszystko.

 • Najszybszym sposobem nabijania doświadczenia jest atakowanie celu, który ma punkty zdrowia, ale nie może zginąć. To chociażby Cienisty rumak z wątku Mrocznego Bractwa.
 • Liczba zdobywanych punktów doświadczenia zależy od statystyki obrażeń używanej broni. Używaj więc najlepszej dostępnej w danym momencie, nawet jeżeli nie jest twoją ulubioną.
 • Dobrym pomysłem jest połączenie uderzania jakiegoś sojuszniczego celu (byle poza wzrokiem strażników) i leczenie go magią Przywrócenia. W ten sposób rozwijasz dwie umiejętności.

Jak zdobyć 100 poziom Broni oburęcznej

Należy zastosować identyczne kroki, co w przypadku broni jednoręcznej, tyle że przy użyciu broni oburęcznej. Ponownie - wybierz tę, która ma największą wartość obrażeń.

Jak osiągnąć 100 poziom umiejętności Łucznictwo

Łucznictwo jest zaliczane do umiejętności wojownika, ale warto pamiętać, że bonus do rozwoju w tym przypadku otrzymujemy aktywując Kamień Złodzieja - warto o tym pamiętać.

 • Tak jak w przypadku broni białej, także chodzi o używanie odpowiedniego oręża. Łucznictwo rozwijasz więc atakując cel przy użyciu łuku. Znaczenie mają obrażenia broni oraz strzał.
 • Ponownie - najlepiej atakować Cienistego, albo towarzysza. Towarzysza możesz też przy okazji leczyć. To też można więc połączyć z rozwijaniem Przywrócenia, choć będzie to nieco wolniejsze niż w przypadku broni jednoręcznej, będziesz miał bowiem zajęte obie ręce.

Komentarze

More On The Elder Scrolls 5: Skyrim Special Edition

Najnowsze artykuły