Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skyrim - jak rozwijać umiejętności Złodzieja: Skradanie, Kradzież kieszonkowa i inne

Najbardziej efektywne metody rozwoju do 100 poziomu.

Umiejętności Złodzieja przydadzą się zawsze i wszędzie w The Elder Scrolls V: Skyrim - nie tylko postaciom, które cały czas stawiają na ciche podejście i typowo złodziejsko-asasyńską rozgrywkę. Skradanie się, Otwieranie zamków czy Retoryka okażą się pomocne także dla magów czy wojowników. Nigdy nie wiadomo, jaka przeszkoda czeka na naszej drodze, a czasem rozwiązanie siłowe nie wchodzi w grę.

Poniżej wymieniamy najlepsze i najbardziej efektywne metody rozwijania wszystkich umiejętności Złodzieja. Osiągnięcie 100 poziomu w każdej dziedzinie nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się z początku wydawać.

Szybki rozwój Otwierania zamków i Kradzieży kieszonkowej

Jak szybko zdobyć 100 poziom Otwierania zamków

Otwieranie zamków i Kradzież kieszonkowa są właściwie nierozłączne w złodziejskim fachu. W wielu sytuacjach musimy otworzyć drzwi, ale często mamy opcję kradzieży klucza.

 • Punkty doświadczenia w Otwieraniu zamków zdobywamy za udane otwarcie zamka (tym więcej, im trudniejszy zamek) oraz za złamany wytrych (mniej punktów, stała wartość niezależnie od trudności zamka).
 • Dobrym sposobem rozwijania umiejętności jest udanie się do lokacji z dużą liczbą trudnych zamków. Może to być Muzeum Dwemerów w Markrat. Wcześniej wykup dużo wytrychów i zabierz się do roboty.
 • Nieudane otwieranie i niszczenie wytrychów może okazać się nieco szybciej, dlatego dobrze znaleźć bardzo trudny zamek i ekspresowo łamać wytrych, zaraz po użyciu.

Szybki sposób na 100 poziom Kradzieży kieszonkowej

Ta umiejętność jest jedną z najcięższych do szybkiego power-levelingu, ale z drugiej strony z każdą kradzieżą zyskujemy stosunkowo dużo doświadczenia.

 • Liczba zdobytych punktów zależy od wartości przedmiotu, który chcemy ukraść. Waga czy szansa na sukces nie są istotne.
 • Mając to na uwadze, najlepszym sposobem na rozwijanie umiejętności jest kradzież klejnotów i biżuterii. Takie przedmioty są zazwyczaj lekkie, co zwiększa szansę na udaną kradzież.
 • Nie do końca oficjalnym sposobem jest kradzież Dziwnego Amuletu od Calixto podczas misji Krew na Lodzie. Zaraz po kradzieży możesz odsprzedać celowi amulet, a potem ukraść go na nowo.
 • Inna nietypowa metoda to po prostu wykupywanie treningu kradzieży kieszonkowej u trenera w Gildii Złodziei, a następnie wykradanie trenerowi pieniędzy. Nie jest to jednak zbyt szybki sposób.

Jak rozwijać Retorykę i Skradanie się

Szybki sposób na 100 poziom Skradania się

Rozwijanie skradania może być nieco monotonne bez używania pewnych nieprzemyślanych decyzji twórców czy błędów. Na szczęście istnieją odpowiednie sposoby.

 • Skradanie się rozwijasz za pozostawanie niewykrytym i skuteczne trafienia oraz zadawanie obrażeń z ukrycia. Ataki oferują najwięcej doświadczenia, tym więcej, im są silniejsze. Skradanie się przy wrogach jest najbardziej efektywne.
 • Najszybszy sposób na rozwijanie tej umiejętności to skradanie się i zadanie naładowanego ciosu wytrzymałej postaci, na przykład rumakowi Cienistemu.
 • Dobre miejsca do rozwijania skradania się to forty przeciwników - na przykład Talmorów albo bandytów. Możesz też upatrzyć sobie dobrze strzeżoną posiadłość.

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

Zobacz także:

- Skyrim - jak szybko zdobyć 100 poziom umiejętności

- Skyrim - jak rozwijać umiejętności Wytwórcze: Zaklinanie, Alchemia i Kowalstwo

- Skyrim - jak rozwinąć umiejętności Wojownika: Blok, Broń jednoręczna i inne

- Skyrim - jak rozwijać umiejętności Maga: Zniszczenie, Przemiana i inne


Jak zdobyć 100 poziom Retoryki

Ostatnia umiejętność Złodzieja to Retoryka, także związana z raczej monotonnym rozwojem. Opiera się, jak łatwo się domyślić, na interakcjach z postaciami niezależnymi.

 • Retorykę rozwijamy w trakcie kupowania i sprzedawania przedmiotów, a także po skutecznym użyciu Perswazji, Zastraszenia czy po przekupieniu rozmówcy.
 • Podczas handlu znaczenie ma wartość przedmiotu. Doświadczenie jest przyznawane za jedną transakcję, a więc nigdy nie sprzedawaj kilku przedmiotów naraz.
 • Jeżeli masz dużo złota, możesz sprzedać i odkupić wszystkie swoje najcenniejsze przedmioty, co zwiększy zawartość portfela kupca. Póxniej możesz sprzedać jeszcze więcej przedmiotów.
 • One method is to buy training from trainer-merchants, who also buy and sell goods, and who will then have far higher gold reserves for buying your more expensive items.
 • Istnieje też jeden sposób związany z wykorzystaniem błędu. W Pękninie w gospodzie Pod Pszczelim Żądłem możesz porozmawiać z barmanem Urgienem i wypytać go o Maven Czarną Różę. Użyj Perswazji, doprowadź do końca rozmowy i zacznij ją na nowo, a znowu będziesz mógł wybrać tę samą opcję z Perswazją.

Komentarze