Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Skyrim - jak szybko zarabiać

Sposoby na szybkie pomnażanie pieniędzy.

W Skyrim stosunkowo szybko zdobywamy pieniądze, choć początkowo nie są to duże kwoty. Wykonywanie zadań i sprzedawanie łupów to najłatwiejsza, choć średnio skuteczna metoda zdobywania kolejnych septimów.

Przed sprzedażą przedmiotów warto skorzystać z mikstury z efektem premii do Retoryki lub pomodlić się w świątyni Dibelli lub Zenithara. W ten sposób uzyskamy lepsze ceny u handlarzy. Odblokowywanie perków Retoryki również zaowocuje lepszymi cenami. Dobrym, choć nieco czasochłonnym sposobem na zarobek jest wykorzystanie alchemii.

Zbierajmy lub skupujmy tanie składniki alchemiczne - możemy w tym celu także okradać sklepy. Ważąc mikstury od początku gry szybko poznamy właściwości surowców. Mikstury z najlepszym stosunkiem ceny sprzedaży do ceny składników to: mikstura Osłabienia Zdrowia, Kondycji, Magii (1), Osłabienia Regeneracji Magii, Niewidzialności czy Spowolnienia.

Wytwarzajmy również broń i elementy pancerza z materiałów, które w danym momencie nie są potrzebne. Warto pamiętać o przetapianiu krasnoludzkiego złomu na sztabki metalu. Zaklinanie odnalezionej broni sprawi, że stanie się droższa w sprzedaży.

  • 100 sztuk złota dziennie otrzymamy od małżonka lub małżonki.
  • Wykonywanie powtarzalnych zadań w Gildii Złodziei jest również dobrym sposobem na zarobienie pieniędzy, choć wolniejszym.
  • Okradanie domów mieszkańców w ciągu dnia to szybki zarobek, o ile wstąpiliśmy w szeregi Gildii Złodziei.
  • 20 000 sztuk złota otrzymamy, jeżeli ukończymy wątek główny Mrocznego Bractwa.

Kolejny sposób na zarabianie pieniędzy to regularne zabijanie smoków. Należy pamiętać jednak, że bestie są wymagające, a pozyskiwanie z nich materiały - smocze kości i smocze łuski - bardzo ciężkie. Miejmy zawsze trochę miejsca w ekwipunku przed wyprawą na smoki.

Następnie: Skyrim - najbogatsi kupcy

Spis treści: Skyrim - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Skyrim - skąd wziąć zaklęcia

Komentarze