Skip to main content

Skradziono skiny CS:GO o wartości 700 tysięcy dolarów

Drobna wpadka.

Jeden z serwisów zajmujących się handlem skinami w CS:GO chwilowo zawiesił działalność i ogłosił, że skórki na bronie o wartości 700 tysięcy dolarów (3,1 mln zł) padły łupem hakerów.

„Strona CSGOExo.com jest tymczasowo wyłączona” - czytamy w komunikacie. Włodarze platformy dodają jedynie, że do ataku doszło 15 lutego i trwają próby odzyskania cyfrowych dóbr - sprawę zgłoszono do Valve. Zidentyfikowano nawet trójkę napastników, których profile ujawniono. Nie podano jednak, co dokładnie utracono podczas włamania.

Handel skinami na zewnętrznych serwisach tego typu jest popularny, ponieważ stanowi jedyny sposób na „wyprowadzenie” pieniędzy z ekosystemu Steama i zarobienie na skórkach w „prawdziwym” świecie. Jak można się domyślać, to doprowadziło do powstania szarej strefy, jak choćby kasyn napędzanych wirtualnymi przedmiotami.

Jakość przedmiotów w CS:GO mieści się w kilku kategoriach, od „Zaprawionych w walkach” do „Fabrycznie nowych”. Te ostatnie są oczywiście najbardziej wartościowe, ale dochodzi jeszcze wartość liczbowa. 0.00 to praktycznie nieosiągalny ideał, a 1.00 - druga strona skali.

Jednym z najdroższych skinów w grze jest nóż „Karambit Hardened Case Blue Gem”, wyceniany w 2021 roku na około 1,5 miliona dolarów. O przedmiocie wspominaliśmy w ubiegłym roku, także w kontekście kradzieży. Dzisiaj może być warty jeszcze więcej, ponieważ legendarna strzelanka, pomimo ponad dekady na karku, tylko zyskuje na popularności.

Tydzień temu informowaliśmy, że CS:GO pobiło rekord jednocześnie zalogowanych użytkowników na Steamie, osiągając 1,320 mln osób. Te informacje są już jednak przeterminowane, ponieważ w ubiegły weekend ustanowiono nowy rekord - 1,324 mln.

Zobacz także