Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

11 lat po premierze CS:GO pobiło rekord popularności na Steamie

Król strzelanek jest jeden.

Choć od premiery CS:GO minie w sierpniu jedenaście lat, słynna strzelanka nadal cieszy się ogromną popularnością. Dość powiedzieć, że w niedzielę ustanowiła nowy rekord w liczbie jednocześnie zalogowanych użytkowników na Steamie.

Nowy rekord wynosi 1,320 mln osób, wyprzedzając rezultat osiągnięty w kwietniu 2020 roku, gdy zanotowano 1,301 mln jednocześnie zalogowanych. Jeszcze wcześniejszy wynik - 1,295 mln - nie zmieniał się dłużej, bo od 2016 roku.

Skąd nagły wzrost zainteresowania? Z całą pewnością pomógł wielki turniej IEM w Katowicach, zakończony wczoraj dość jednostronnym finałem, w którym G2 pokonało Heroic w stosunku 3:1. Dla zwycięzców była to pierwsza mapa, jaką stracili w całej imprezie, co potwierdza znakomitą formę międzynarodowego zespołu.

Valve dodatkowo pomogło grze w osiągnięciu znakomitego wyniku, wydając w weekend nowy zestaw skinów w ramach skrzynki Revolution. Co najmniej dwie skórki na bronie zdążono oskarżyć już o plagiat, ale kto by się przejmował, skoro gracze chętnie się logują, by kupić i otworzyć lootboxy?

Nowy rekord. Wykres: SteamDB

Warto pamiętać, że Counter-Strike: Global Offensive jest dzisiaj darmowe, co z pewnością także nie przeszkadza. Model Free to Play wprowadzono w sierpniu 2018 roku - przed tą datą rekordowy wynik jednocześnie zalogowanych wynosił „tylko” nieco ponad 850 tysięcy graczy.

CS:GO jest trzecie na liście wszech czasów, jeśli mowa o liczbie jednocześnie zalogowanych. Do drugiej lokaty brakuje już tylko 5 tys. osób - to Lost Ark z 1,325 mln osób. Liderem pozostaje PUBG, które pięć lat temu przyciągnęło niewiarygodną sumę 3,257 mln użytkowników w tym samym momencie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Counter-Strike: Global Offensive

PS3, Xbox 360, PC, Mac

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze