Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Shadow of the Tomb Raider - pierwsze recenzje

Jest też premierowy zwiastun.

Zwieńczający trylogię przygód Lary Croft Shadow of the Tomb Raider debiutuje już 14 września. Opublikowano pierwsze recenzje, z których wyłania się obraz dopracowanej, a momentami zaskakującej na tle poprzednich odsłon serii gry.

Recenzenci przekonują, że gra jest najambitniejszą odsłoną „nowego” cyklu Tomb Raider. Choć nie wyróżnia się znaczącymi nowościami, oferuje widoczną ewolucję.

Rozgrywka jest bardzo podobna do tego, co już znamy. Nie zmieniły się ogólne założenia, ale po pewnym czasie odkrywamy kilka zmian, jak nowe możliwości akrobatyczne bohaterki.

Zobacz: Shadow of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja

Pozytywnie odniesiono się też do usprawnionych sposobów eliminacji przeciwników i rozwiniętych możliwości skradania się, jak np. kamuflowania twarzy błotem. „Lara Croft, która załamała się po swoim pierwszym zabójstwie, już dawno nie istnieje, zastąpiona przez drapieżnika bez uczuć” - napisał recenzent z VG247.

Pochwalono rozbudowane możliwości dostosowania poziomu trudności - osobnego dla walki, eksploracji i zagadek. Wielu dziennikarzy krytykuje jednak sekwencje podwodne, przekonując, że są trudne i frustrujące.

Fabuła to kwestia sporna. Niektórym gra nie przypadła do gustu ze względu na płytki scenariusz i kreację bohaterki, inni doceniają próbę skupienia się na obsesji Lary na punkcie zdobycia tajemniczego artefaktu.

Przykładowe oceny:

Średnia ocen w serwisie Metacritic dla wersji Xbox One wynosi obecnie 82 punkty (81 dla PC i 77 dla PS4). Recenzję Shadow of the Tomb Raider opublikujemy najpóźniej w środę.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły