Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial Ty (You) - kim są Nadia i Edward

Przybliżamy sylwetki studentów Joego.

W 4. sezonie serialu „Ty” (ang. „You”) Joe Goldberg przyjmuje nową tożsamość. Jako profesor Jonathan Moore uczy literatury na londyńskim uniwersytecie. Wśród jego studentów wyróżniają się dwie postaci - Nadia i Edward. Więcej o nich dowiesz się z poniższego tekstu.

UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł strony, zamieszczamy tutaj informacje o fabularnych szczegółach serialu. Jeśli nie chcesz ich poznać, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść do działu filmy i seriale lub na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.

Grana przez Amy-Leigh Hickman Nadia Farran to 19-letnia studentka literatury w londyńskim Darcy College. Jest inteligentna i ambitna, a także doskonale zna się na beletrystyce, co nie umyka uwadze Joego. Nadia jest zafascynowana nowym profesorem. Imponuje jej jego wiedza i niekonwencjonalny dobór lektur. Pomiędzy wykładowcą i studentką rodzi się nić porozumienia.

To właśnie ona poleca głównemu bohaterowi książkę „Dobry człowiek w okrutnym świecie” Rhysa Montrose'a - człowieka, który później okazuje się być tajemniczym mordercą. Dziewczyna nieświadomie pomaga Joemu w odkryciu jego tożsamości. Wykładowca wypytuje ją o detektywistyczne metody pod pretekstem researchu do pisanego przez niego kryminału.

Przykładna studentka skrywa pewien sekret. Miała romans z wykładowcą, Malcolmem. Kiedy ten został zabity, Nadia odwiedza jego dom, a pod drzwiami spotyka Joego. Przyznaje mu się do relacji z wykładowcą i oraz listu, który do niego napisała. Prosi, aby Joe potajemnie zabrał korespondencję z domu Malcolma, dzięki czemu dziewczyna uniknie zainteresowania prasy i skandalu obyczajowego.

Według Joego Edward i Nadia „albo się pozabijają, albo za rok wezmą ślub”

Edward, w którego rolę wciela się Brad Alexander, to drugi z wyróżniających się studentów Joego. Chętnie wchodzi w ostrą polemikę z Nadią. Jak sam Joe stwierdza, „albo się pozabijają, albo za rok wezmą ślub”. Edward jest synem właściciela popularnej gazety. To właśnie do redakcji ojca Edwarda zabójca przysłał odcięty palec Malcolma. Chłopak robi sobie żarty z tej sytuacji, czym denerwuje Nadię.

Zwiastuny wskazują, że Nadia odegra większą rolę w kolejnych odcinkach. W ukazanych scenach widzimy, jak zbliża się do drzwi owiniętych taśmą policyjną. Być może studentka odkryje mroczną przeszłość ulubionego wykładowcy. O dalszych losach Nadii i Edwarda dowiemy się 9 marca 2023, kiedy druga połowa 4. sezonu seralu „Ty” ukaże się na Netfliksie.

Więcej o serialu Ty:
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze