Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ty (You), sezon 3 - zakończenie: co się wydarzyło

Podsumowujemy historię Joego i Love.

W 3. sezonie serialu „Ty” (ang. „You”) dane nam było oglądać losy dwójki morderców, Joego i Love, układających sobie życie na typowym amerykańskim przedmieściu. Rodzinna sielanka musiała się w końcu skończyć, zmieniając się w krwawy koszmar. W tym miejscu podsumowujemy najważniejsze wydarzenia 3. sezonu.

UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł strony, zamieszczamy tutaj informacje o fabularnych szczegółach serialu. Jeśli nie chcesz ich poznać, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść do działu filmy i seriale lub na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.

Na tej stronie - skocz do sekcji:


Kluczowe informacje i postaci

Pod koniec 2. sezonu Joe dowiaduje się, że jego ukochana, Love, również posiada skłonności do mordowania stojących jej na drodze do celu ludzi. Najprawdopodobniej opuściłby ją, gdyby nie fakt, że kobieta jest w ciąży. Decydują się zamieszkać razem w spokojnym miasteczku Madre Linda i wspólnie wychować syna, Henry’ego. Joe nie jest jednak w stanie wyzbyć się dawnych, stalkerskich nawyków.

Piękna sąsiadka sprawia, że w głównym bohaterze odzywają się dawne nawyki

Wśród mieszkańców Madre Lindy nie brakuje ciekawych indywiduów, odwzorowujących stereotypy o bogatych Amerykanach z przedmieść. Istotne dla fabuły nowe postaci to:

  • Marianne Bellamy - lokalna bibliotekarka, nowa obsesja Joego, walcząca z byłym mężem o prawo do opieki nad córką o imieniu Julienne;
  • Ryan Goodwin - były mąż Marianne, dziennikarz;
  • Natalie Engler - sąsiadka, obsesja Joego w pierwszych odcinkach;
  • Matthew Engler - mąż Natalie, spec od bezpieczeństwa, obserwujący na kamerach mieszkańców Madre Linda;
  • Theo Engler - syn Natalie i Matthew, wdaje się w romans z Love;
  • Sherry Conrad - przebojowa, popularna influencerka, imponująca lokalnym paniom domu;
  • Cary Conrad - mąż Sherry, wysportowany, charyzmatyczny mężczyzna;
  • Dante Fergusson - niewidomy pracownik biblioteki, przyjaciel Marianne;
  • Sherry Conrad - przebojowa, popularna influencerka, imponująca lokalnym paniom domu.

Jak wygląda wspólne życie Joego i Love

Małżeństwo Joego i Love tylko z pozoru wydaje się udane. Nie ma już między nimi dawnej namiętności, nie do końca odnajdują się też w roli rodziców. Mimo to, przez jakiś czas udaje im się wieść w miarę normalne życie. Pozorny spokój przełamuje nowa obsesja Joego, sąsiadka imieniem Natalie, z zawodu agentka nieruchomości. Joe zbliża się do niej, lecz ich flirt kończy się wyłącznie na wypiciu wina i pocałunku.

O romansie i obsesji dowiaduje się Love. Zwabia ona niedoszłą kochankę męża do pustego lokalu, w którym pragnie otworzyć cukiernię. Tam morduje kobietę, do czego przyznaje się mężowi. Oboje zakopują jej ciało w lesie i obiecują sobie, że nie będą już więcej zabijać. Udają się też na terapię dla par. Mimo to, na wszelki wypadek, w piwnicy cukierni umieszczają nową klatkę z pleksiglasu.

Matthew nie spocznie, póki nie wyjaśni zagadki śmierci żony

Winę za morderstwo zrzucają na innego sąsiada, Gila. Jego niezaszczepione dzieci zarażają małego Henry’ego, za co wściekła Love zamyka sąsiada w klatce w piwnicy. Aby zachował milczenie po wypuszczeniu, para morderców szantażuje go informacjami o przestępstwach seksualnych jego najstarszego syna. Zdruzgotany ojciec po otrzymaniu tej informacji popełnia samobójstwo. Joe i Love wykorzystują tę okoliczność. Porzucają w lesie młotek z odciskami palców Gila, przez co oficjalne śledztwo kończy się wnioskiem, że to on zabił Natalie, a później siebie.

To wyjaśnienie nie daje ukojenia Matthew, wdowcu po Natalie. Na całe dnie zamyka się w swoim centrum dowodzenia, obserwując życie miasteczka za pomocą zhakowanych kamer CCTV. Przez swoją obsesję jeszcze bardziej oddala się od swojego nastoletniego syna, Theo. Ten za to doskonale dogaduje się z Love, co w końcu skutkuje romansem.

Nie tylko Joe znalazł nowy obiekt uczuć

Chłopak dowiaduje się, że jego ojciec śledzi całą dzielnicę. Na podglądzie z kamer widzi sprzeczkę Joego i Love, przez co nabiera podejrzeń, że mężczyzna znęca się nad swoją żoną. Love nie wyprowadza kochanka z błędu, prosząc go o zdobycie kopii nagrań. Odkrywa on jednak, że w dniu morderstwa Natalie jej samochód był prowadzony nie przez nią, a Joego. Wchodzi on do piwnicy cukierni, w której zastaje niepokojący widok. Zanim zdążył cokolwiek zrobić, został znokautowany przez Love.


Kim jest nowa obsesja Joego

Joe często odwiedza lokalną bibliotekę. Tam poznaje Marienne, która staje się jego nową obsesją. Udaje mu się zdobyć zainteresowanie wybranki, które w końcu przeradza się w potajemną relację romantyczną. Oboje mają powody, aby skrywać uczucie przed światem.

Joe dowiaduje się, że Marienne walczy z mężem o prawa do opieki nad córką, Juliette. Jest to trudne zadanie, ponieważ Ryan jest szanowanym w okolicy dziennikarzem, w dodatku przyjacielem sędzi, a Marienne to czarnoskóra kobieta z historią uzależnień od używek. Na niekorzyść działa też romans z Joe, o którym dowiaduje się Ryan.

Joe zakochuje się w lokalnej bibliotekarce, Marienne

Joe wpada na chytry plan, polegający na zaburzeniu rytmu dnia Ryana i umieszczeniu w jego posiłku narkotyków. Okazuje się, że dziennikarz cały czas jest pod wpływem środków stymulujących, dlatego podanie mu ich po kryjomu niewiele zmieniło. Były mąż Marienne dostrzega, że Joe go śledzi. Wdają się w szarpaninę, w efekcie której Joe zabija Ryana.

Joe i Marienne planują wspólną ucieczkę. Mężczyzna chce zabrać ze sobą Henry'ego i opuścić Love. Umawia się na spotkanie z ukochaną w swoim domu. Na jego nieszczęście, Love już wcześniej domyślała się, że ma on nową kochankę. Dzięki nalezieniu zakrwawionej koszuli i informacji o zaginięciu dziennikarza udało jej się odkryć jej tożsamość.

Kiedy Marienne dociera do domu, zamiast ukochanego zastaje jego żonę. Love planuje zabić kobietę, lecz powstrzymuje ją przed tym obecność jej córki. Zamiast tego wyznaje jej mroczną prawdę o swoim mężu, a także każe uciekać.


Kim są Sherry i Cary Conradowie

Sherry i Cary to bodajże najpopularniejsza para w całym miasteczku. Ona jest przebojową influencerką, on właścicielem dobrze prosperującej firmy sprzedającej suplementy. Za radą terapeuty małżeńskiego Love i Joe postanawiają zaprzyjaźnić się z sąsiadami, m.in. poprzez męski wypad na polowanie. Relacja ta idzie też o krok dalej, ponieważ Conradowie proponują sąsiadom swingerski seks we czworo.

Joe i Love po namyśle godzą się na tą nietypową propozycję. Z początku jest nieco niezręcznie, lecz w końcu cała czwórka rozpoczyna wspólną zabawę. Podczas seksu Love dostrzega, że Joe fantazjuje o innej kobiecie. Zakochana w nim na zabój żona domyśla się, że mężczyzna ma kochankę. Nie wie wówczas, że jest nią Marienne. Para przerywa stosunek i udaje się do kuchni, w której wywiązuje się kłótnia. Wypominają sobie morderstwa z przeszłości. Na ich nieszczęście, goście wszystko słyszeli.

Cary i Sherry wprowadzają do serialu sporo humoru

Parze morderców udaje się obezwładnić Conradów i przetransportować do klatki w piwnicy cukierni. Love zostawia im nabity pistolet. Mówi, że wypuści jedno z nich, pod jednym warunkiem: jedno z małżonków musi zabić drugie. Podczas jednej z prób uwolnienia się Cary dostaje rykoszetem i powoli zaczyna się wykrwawiać. Pobyt w klatce i sytuacja zagrożenia życia okazuje się okazją do przedyskutowania wielu spraw dotyczących ich małżeństwa.

To właśnie na nich wpada Theo, kiedy odkrywa, że Love i Joe skrywają jakiś sekret. Nie udaje mu się uwolnić małżeństwa, ponieważ zostaje znokautowany. Przed śmiercią ratuje go Joe, który lituje się nad chłopakiem i zawozi go pod szpital.

W pewnym momencie Sherry dochodzi do wniosku, że gdzieś w klatce musi być ukryty zapasowy klucz, ponieważ Joe i Love nie ufają sobie nawzajem. Dzięki temu Conradom udaje się odzyskać wolność.


Wyjaśnienie zakończenia

Joe postanawia porozmawiać z Love o rozstaniu podczas wspólnej kolacji. Żona, dowiedziawszy się wcześniej o romansie, pokrywa rączkę noża paraliżującą substancją, przez co Joe pada bez ruchu na podłodze. W czasie, kiedy nie jest w stanie nic zrobić, jego dom odwiedza Marienne. To właśnie wtedy Love wyznaje jej sekrety męża.

Joe przygotował się na ewentualność otrucia przez mażłonkę. Przed kolacją zażył adrenalinę, co pozwoliło mu na częściowe odzyskanie kontroli nad ciałem. Kiedy Love się zbliżyła, wstrzyknął jej śmiertelną dawkę tojadu. Napisał w jej imieniu list pożegnalny, zrzucający na nią winę za morderstwa w okolicy. Upozorował też swoją śmierć, obcinając dwa palce u stopy i zostawiając je w domu. Na koniec podpala dom, a Henrye'go podrzuca Dantemu i jego partnerowi, wierząc, że zapewnią chłopcu rodzicielską miłość.

Joe pozoruje swoją śmierć i ucieka do Europy

Joe postanawia odszukać Marienne. Okazuje się to niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ kobieta zniknęła jak kamfora i bardzo skutecznie się ukrywa. Jedynym tropem były jej plany o wyjeździe do Francji, dlatego właśnie tam udaje się Joe. W ostatnich scenach widzimy, jak przebywa on w Paryżu.

Historia skończyła się dużo lepiej dla małżeństwa Conradów. Kilka dni w klatce pozwoliło im szczerze porozmawiać oraz uzdrowić ich małżeństwo. Skorzystali na tym podwójnie, ponieważ napisali książkę na ten temat i zaczęli prowadzić wykłady o odnajdywaniu szczęścia w małżeństwie. Traumatyczne wydarzenia sprawiły, że również Theo i Matthew zaczęli się ze sobą dogadywać.


Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule
Oczekiwanie na obraz okładki

Ty

TV show

Powiązane tematy
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze