Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial Ty (You) - Love: czy żyje, czy powróci

Co wiemy o powrocie postaci.

Love Quinn była jedną z kluczowych postaci w 2. i 3. sezonie serialu „Ty” (ang. „You”). Wydawać by się mogło, że jej wątek został już zakończony, lecz niespodziewanie pojawiła się w zwiastunie drugiej części 4. sezonu. W tym miejscu znajdziesz informacje o powrocie granej przez Victorię Pedretti postaci.

UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł strony, zamieszczamy tutaj informacje o fabularnych szczegółach serialu. Jeśli nie chcesz ich poznać, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść do działu filmy i seriale lub na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.

Zwiastun kolejnych odcinków 4. sezonu potwierdza obecność Love. W ostatnich jego scenach widzimy, jak bohaterka siedzi na fotelu i czyta książkę autorstwa Rhysa Montrose’a - postaci, która okazała się być mordercą z obsesją na punkcie Joego. Kiedy Love zauważa dawnego ukochanego, odkłada książkę i wita się z nim. Joe zdaje się być w ciężkim szoku, a Love wręcz przeciwnie. Wygląda, jakby czekała na niego.

Dziewczyna siedzi w znanej z poprzednich sezonów klatce z pleksiglasu, służącej Joemu do przetrzymywania swoich ofiar. Nie wiemy, kiedy i jak postanowił ją odbudować. Możliwe, że przyszykował ją na wypadek konfrontacji z Rhysem.

Czy istnieje możliwość, że Love przeżyła? Pod koniec 3. sezonu obserwujemy, jak umiera od zastrzyku ze śmiertelną trucizną - tojadem. Później Joe wysyła sąsiadom sfingowany list pożegnalny Love i podpala dom. Według jego słów z końca sezonu, plan zadziałał. Jedyną osobą, której nie dało się przekonać, był ojciec Love, który zlecił płatnemu zabójcy odnalezienie byłego zięcia.

Wśród fanów pojawiają się spekulacje, że Love mogła przeżyć i to właśnie ona stoi za szantażem i morderstwami. Wypowiedź showrunnerki serialu, Sery Gamble, zdaje się przeczyć tym teoriom. W wywiadzie z Newsweekiem dała jasno do zrozumienia, że bohaterka nie żyje i nie ma z tej sytuacji żadnego wyjścia awaryjnego.

Najprawdopodobniej Love pojawi się jako wytwór umysłu Joego, swego rodzaju wizualizacja wyrzutów sumienia. Podobny motyw pojawił już się wcześniej w serialu - Joemu zdawało się że widzi w klatce swoją nieżyjącą wówczas byłą dziewczynę, Beck. Jednak aby zyskać stuprocentową pewność, jaką rolę w serialu odegra Love, trzeba będzie poczekać do 9 marca 2023 roku, kiedy to na Netfliksie ukażą się kolejne odcinki.

Więcej o serialu Ty:
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze