Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Serial Ty (You) - Jonathan Moore: jak Joe zyskał nową tożsamość

Od mordercy do wykładowcy.

W 4. sezonie serialu „Ty” (ang. „You”) dowiadujemy się, że Joe zamieszkał w Londynie i rozpoczął nowe życie jako wykładowca akademicki Jonathan Moore. Wyjaśniamy, w jaki sposób udało mu się zdobyć nową tożsamość i czemu nie wzbudza ona podejrzeń.

UWAGA NA SPOILERY: Jak wskazuje tytuł strony, zamieszczamy tutaj informacje o fabularnych szczegółach serialu. Jeśli nie chcesz ich poznać, opuść stronę lub wróć tu w przyszłości. Możesz też przejść do działu filmy i seriale lub na stronę główną serwisu i przeczytać codzienną dawkę informacji ze świata gier, seriali i filmów.

Nowa tożsamość Joego, Jonathan Moore, to wykładowca literatury na londyńskim Darcy University. Jest lubiany przez studentów, z którymi omawia nietypowe lektury spoza utartego kanonu. Zmiana tożsamości oznacza też zmianę stylu - Joe zapuścił brodę, zaczął też ubierać się bardziej elegancko, wpasowując się w klimat brytyjskiej uczelni.

W jaki sposób uznanemu za zmarłego Joemu udało się podszyć pod wykładowcę akademickiego? Bohater miał sporo szczęścia, ponieważ wysłany za nim przez ojca Love zabójca na zlecenie, Elliot Tannenberg, chce skończyć ze swoim fachem. Śledczy proponuje Joemu układ: w zamian za zabrane z konta Love pieniądze załatwi mu nową tożsamość, a ojca Love poinformuje o wykonaniu zlecenia.

Elliot wyruszył, aby zabić Joego. Ostatecznie podarował mu nowe życie

Joe przystaje na oferowane przez płatnego zabójcę warunki. Jest to o korzystny układ dla obu stron, ponieważ kwota z konta Love przewyższa tą oferowaną przez jej ojca, a Joe może uniknąć śmierci i rozpocząć nowe życie w Londynie.

Kim był prawdziwy Jonathan Moore? Elliot mówi, że przypominał on Joego. Według przekazanych przez zabójcę dokumentów jest om Amerykaninem, który ukończył studia na Uniwersytecie Columbia, a także posiada wizę pracowniczą. Prawdopodobnie był on jednym z wcześniejszych celów płatnego zabójcy. Istnieje również możliwość, że dzięki swoim kontaktom Elliot był w stanie przygotować dla Joego całkowicie nowe fałszywe dokumenty.

Więcej o serialu Ty:
O autorze

Michał Angutek

Współpracownik

Komentarze