Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ruszyła zbiórka pieniędzy na platformówkę Psychonauts 2

Potrzeba minimum 3,3 mln dol.

Społecznościowa zbiórka pieniędzy na pewno nie jest nowością dla studia Double Fine, które sfinansowało w ten sposób już Broken Age czy Massive Chalice. Teraz ruszyła kolejna kampania - na rzecz Psychonauts 2.

Grafika koncepcyjna

Pieniądze zbierane są jednak nie na Kickstarterze, lecz w serwise Fig, w którego powstanie bezpośrednio zaangażowany jest Justin Bailey, były dyrektor operacyjny właśnie w Double Fine.

Deweloperzy zamierzają pozyskać od graczy imponujące 3,3 mln dolarów, choć potrzebni będą także inni inwestorzy i środki własne studia, jeśli weźmiemy pod uwagę, że pierwsza część kosztowała 10-13 mln, a teraz twórcy chcą przygotować produkcję o podobnej skali i ambicjach.

Tu do akcji wkraczają możliwości platformy Fig, która umożliwia nie tylko klasyczne przekazywanie pieniędzy za obietnicę gry, ale także inwestowanie większych sum z perspektywą przyszłych zysków.

Platformy docelowe to PC i konsole. Premierę zaplanowano wstępnie na jesień 2018 roku.

Pierwsze Psychonauts było udaną - choć chyba niedocenioną - platformówką, wydaną w 2005 roku. Akcję obserwowaliśmy z perspektywy trzeciej osoby, wcielając się w Raza. W toku rozgrywki zdobywaliśmy szereg specjalnych mocy, takich jak telekineza, lewitacja czy niewidzialność.

W nowej produkcji postawiono na podobne założenia oraz kontynuację tych wątków. Wraca Razputin, odwiedzający siedzibę grupy Psychonautów. Bohater szybko odkrywa, że coś jest nie tak i przystępuje do działania, szukając rozwiązania tajemnicy.

Krótka przerwa? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze