Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Xbox coś sugeruje. Może chodzić o Psychonauts 3

Ogłoszenie najprawdopodobniej już wkrótce.

Fani ambitnych platformówek od Double Fine Productions otrzymywali dotąd dość sprzeczne sygnały na temat Psychonauts 3, jednak wiele wskazuje na to, że gra znajduje się w produkcji. Co więcej, Microsoft sugeruje, że stosowne ogłoszenie może być tuż za rogiem. | PLOTKA

Wśród fanów Psychonauts rozgorzała wrzawa po niedawnym poście opublikowanym na australijskim profilu Xbox. Na prostej grafice umieszczono pozornie bezsensowny napis w formie fioletowych i zielonych liter na „planszy” do gry w kółko i krzyżyk. Jeśli jednak lekko zastanowić się nad rebusem, z łatwością dostrzeżemy napis „PSYCHO XXX”.

Miłośnicy przygodówek od Double Fine szybko powiązali napis z tytułem Psychonauts 3 i trzeba przyznać, że ma to sens, choć nie ma najmniejszej gwarancji, że takie rozwiązanie zagadki jest prawidłowe. Równie dobrze może chodzić o kolekcję remasterów starszych dwóch części lub zupełnie inny projekt.

Sceptyczni gracze wskazują, że trzy litery X pojawiające się w rebusie mogą oznaczać brakujące litery, a nie liczbę 3, co również miałoby sens. Niemniej zdecydowana większość komentujących jest przekonana, że to teaser nowe gry z cenionej serii. Twórcy Psychonauts dawali wcześniej sprzeczne sygnały - najpierw pracownicy Double Fine podkreślali chęć stworzenia zupełnie nowej marki, a później sugerowali, że sequel nie jest wykluczony.

Psychonauts to licząca sobie dotąd dwie numerowane części seria platformówek, w których wcielamy się w postać Raza - uciekiniera z cyrku i tajnego agenta obdarzonego parapsychicznymi mocami. W trakcie gry odwiedzamy umysły przeróżnych postaci, które przyjmują formę platformowych poziomów wypełnionych wrogami i zagadkami. Choć seria nie jest hitem sprzedażowym, to obie gry są wysoko oceniane i uznawane przez wielu za kultowe.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze