Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Psychonauts 2 - poradnik i najlepsze porady

Jak grać, mechanika i wskazówki.

Witamy w poradniku do Psychonauts 2. Sequel kultowej platformówki od studia Double Fine zadebiutował 16 lat po premierze oryginału, unowocześniając gameplay, a jednocześnie pozostając wiernym wyjątkowemu charakterowi produkcji.

Wcielamy się w Raza, jednego z tytułowych Psychonautów, którzy mogą infiltrować umysły. W wyniku tego, różne lokacje są tak naprawdę wyobrażeniem osobowości osób, których mózgi odwiedzamy. Skutkuje to niezwykłymi, często surrealistycznymi obszarami do zwiedzania.


Spis treści poradnika do Psychonauts 2

Skupiamy się na najważniejszych aspektach rozgrywki. Odpowiadamy na pytanie związane z walką, mocami, rozwojem postaci oraz innymi elementami gry, które mogą budzić wątpliwości.


Interfejs i oznaczenia na ekranie

Oznaczenia na ekranie nie są zbyt rozbudowane czy skomplikowane w Psychonauts 2. Wystarczy kilka minut, by dobrze poznać cały interfejs. Przedstawiamy jednak jego elementy.

  1. Mental Health. Te fioletowe mózgi to zdrowie naszego bohatera. Jeśli zostaniemy ranni, warto się uleczyć.
  2. PSI Powers. Specjalne moce i zdolności psioniczne postaci. Możemy mieć dostęp do czterech jednocześnie, choć można je wymieniać.
  3. Ranga. Tak naprawdę to poziom naszej postaci. Rozwijamy go w trakcie gry, przechodząc kolejne misje i znajdując karty oraz rdzenie. Im wyższa ranga, tym więcej rzeczy możemy kupić w sklepie.
  4. Psitanium. To waluta w świecie Psychonauts. Fioletowe kryształki znajdziesz w różnych miejscach, choćby w bazie.
  5. Znajdźki. To licznik znajdziek w każdym świecie, który akurat eksplorujesz.

Psychonauts 2 - najważniejsze wskazówki

- Zwiedzaj. Lokacje w Psychonauts 2 ukrywają wiele znajdziek i sekretów. Nie śpiesz się i zaglądaj w każdy kąt. Możesz w ten sposób zdobyć nowe informacje o niektórych postaciach czy przedmioty, które pomogą w rozwoju (karty).

- Rozmawiaj ze wszystkimi. W ten sposób często odblokujesz nowe, dodatkowe zadania lub znajdziesz ukryte przedmioty. Nie rozmawiaj więc tylko z tymi, z którymi musisz.

- Kup Psifold Wallet. To jeden z pierwszych przedmiotów, które powinieneś kupić w automacie. Zwiększy on maksymalny limit Psitanium, które możesz przy sobie nosić.

- Korzystaj z kuli lewitacji. W grze nie ma sprintu, ale przywołanie kuli energii (użycie mocy lewitacji podczas stania na ziemi) sprawia, że poruszasz się na niej tak szybko, jakbyś sprintował.

- Ułatw sobie lewitację. W opcjach gry znajdź i zaznacz opcję Use Triple Jump To Glide. Sprawi ona, że aktywujesz lewitowanie w powietrzu wciskając po raz trzeci przycisk skoku.

- Słuchaj bohatera. Jeśli będziesz miał problemy ze znalezieniem drogi czy rozwiązaniem jakiegoś problemu, bohater zacznie mówić sam do siebie, podając w ten sposób przydatne wskazówki i naprowadzając cię na cel.

- Za trudno? Skorzystaj z asyst. W opcjach znajdziesz ustawienia Assist Features. Możesz tam na przykład wyłączyć obrażenia od upadku czy nawet aktywować niewrażliwość na obrażenia. To dobre, jeśli chcesz w stu procentach skupić się tylko na historii.

- Zapalaj ogniska. Jeśli jakieś zobaczysz, podpal je mocą. Powstające w ten sposób strumienie gorącego powietrza doprowadzą cię czasem do nowych miejsc, gdzie czekają znajdźki.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Psychonauts 2

PS4, Xbox One, PC

Powiązane tematy
O autorze
Komentarze